Невиконання плану доходів бюджету найбільше з 2015 року - Рахункова палата


Невиконання плану доходів бюджету найбільше з 2015 року - Рахункова палата

Невиконання плану доходів державного бюджету України у 2019 році майже на 38 млрд грн є найбільшим із 2015 року.

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати

“Невиконання плану доходів (держбюджету- 2019 – ред.) на 37,8 млрд грн є найбільшим з 2015 року. І це після внесення змін у четвертому кварталі до державного бюджету, зокрема зменшення доходів державного бюджету на 20,1 млрд гривень», – сказав голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2019 році.

Пацкан також наголосив, що у звіті відзначено виконання показника дохідної частини державного бюджету-2019 на 99,1%, хоча, за даними Рахункової палати, “виконання плану доходів, з урахуванням змін, внесених розпорядниками бюджетних коштів (до закону про держбюджет-2019 – ред.), становило 96,3%”.

Також він зауважив, що дохідну частину держбюджету вдалося наповнити за рахунок наперед сплачених податків.

«Наприклад, у грудні 2019 року сума наперед сплачених податків збільшилась на 9,4 млрд гривень. У грудні 2018 року показник був 3,9 млрд грн», – зауважив Пацкан.

Він підкреслив, що основна причина невиконання доходів − низька якість макроекономічного прогнозу, про що Рахункова палата неодноразово зазначала.

Крім того, у звіті уряду зазначено, що торік чистий приплив прямих іноземних інвестицій порівняно з 2018 роком збільшився на 100 млн дол. США і становив 2,5 млрд гривень. Однак, за словами Пацкана, такий обсяг ПІІ на третину менше прогнозованого урядом на 2019 рік обсягу. Інвестиції мали становити 4-4,5 млрд дол. США, стверджує посадовець.

Він також прокоментував тезу уряду про те, що вдалося утримати дефіцит бюджету в межах, визначених законом. Водночас, на думку Пацкана, менший від затвердженого дефіцит державного бюджету досягнуто за рахунок неповного здійснення запланованих видатків і надання кредитів.

«Але хочу звернути увагу, що минулого року дефіцит був найбільшим за останні п’ять років і становив 78,0 млрд грн», − сказав голова Рахункової палати.

Також у звіті уряду наголошується про зменшенні витрат платників податків на обслуговування боргів.

«Якщо порівняти з 2018 роком, то насправді видатки на обслуговування державного боргу у 2019 році зросли на 3,8 млрд грн, або 3,3%», – стверджує Пацкан.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua