Що робити, якщо втратили паспорт громадянина України?


Що робити, якщо втратили паспорт громадянина України?

Втрата паспорта, звичайно, не зовсім приємна подія. Якщо ви виявили, що у вас відсутній цей документ, не панікуйте, а краще дійте за чітко визначеною схемою, яку розглянемо в цій статті.

Паспорт загублений
Що робити, якщо ви загубили паспорт? Спочатку необхідно звернутися в правоохоронні органи і міграційну службу України. Це необхідно, тому що відповідні документи видаються саме там.

У тому випадку, якщо ви втратили паспорт старого зразка, вам необхідно звернутися за місцем своєї реєстрації. Що стосується ID-карток, тут все набагато простіше. Відновлення такого документа проводиться за місцем проживання громадянина України.

Після того, як ви напишете заяву, вас попросять сплатити адміністративний штраф і держмито. Але, крім цього, відновлення паспорта в Україні передбачає наявність наступних документів:

заява про втрату документа.
Документ про оплату зборів.
Фотографії встановленого зразка (35х45 мм).
Якщо у вас є звільнення від сплати державних зборів, варто пред’явити цей документ.
Якщо ваш паспорт вкрали, необхідно надати в міграційну службу довідку від правоохоронних органів, яка є свідченням відкриття кримінальної справи.

Як відновити паспорт України не за місцем прописки, і які терміни для цього передбачені? Законодавство гарантує громадянам України отримання нового паспорта протягом тридцяти календарних днів. Але, якщо ви бажаєте отримати паспорт раніше, зробити це можна за додаткову плату протягом двох тижнів.

У разі крадіжки документа, іноді потрібен час на додаткові розслідування. У такому випадку міграційній службі дозволяється продовжити встановлений строк, але не більше, ніж на один місяць. Це ж стосується тих випадків, коли перевіряючі органи не можуть вчасно отримати довідки, яких бракує.

Як жити без документа, що підтверджує особу людини?
Що робити при втраті паспорта? До того, як ваш новий паспорт буде готовий, у відповідних органах необхідно отримати тимчасове посвідчення особи. Цей документ видається в міграційній службі на підставі заяві людини, який втратив паспорт. Тут важливо брати до уваги те що, якщо через рік ви не отримаєте паспорт громадянина України, це посвідчення не буде дійсним.

Нерідко бувають ситуації, коли спонтанно знаходиться старий паспорт. У такому випадку, якщо новий ще не видано, випуск документа припиняється. Але, якщо ви знайшли паспорт після видачі нового, старий документ необхідно здати в міграційну службу.

Як отримати ID-карту?
ID-карта – це пластикова картка, яка є замінником паспорта громадянина України у вигляді стандартної книжки. Для того, щоб отримати ID-картку, необхідно надати в міграційну службу свідоцтво про народження і заяву в письмовій формі. Що стосується фотографій, їх не потрібно приносити разом з документами. У міграційній службі фото на паспорт робляться на місці.

Термін дії картки необмежений на відміну від стандартної книжки. Таким чином, після оплати державного збору протягом одного місяця, вам зобов’язані видати новий пластиковий документ.

Втрата паспорта громадянина України – не дуже приємна подія. Але завдяки злагодженій роботі відповідних міграційних органів отримати новий документ сьогодні досить просто і практично не затратно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Dinero.ua
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua