НБУ оскаржить рішення судів щодо екс-членів наглядової ради Ощадбанку


НБУ оскаржить рішення судів щодо екс-членів наглядової ради Ощадбанку

Національний банк України подасть апеляційні скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 і 19 лютого, якими задоволено позовні заяви колишнього голови наглядової ради Ощадбанку Шевкі Аджунера, а також колишніх членів Наглядової ради Дмитра Власова та Олексія Резнікова.

Про це повідомляє пресслужба НБУ

За даними НБУ, суд скасував рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем НБУ про відмову в погодженні їхніх кандидатур на посади в наглядовій раді Ощадбанку.

НБУ звертає увагу, що дані рішення суду першої інстанції не вступили в законну силу. Апеляційні скарги будуть подані після отримання повного тексту рішень.

НБУ не погоджується з рішеннями суду, враховуючи, що погодження керівників банків, у тому числі голови та членів Наглядової ради, є виключно компетенцією НБУ відповідно до статті 42 Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

НБУ наводить обґрунтування відмови в узгодженні кандидатур Аджунера, Власова і Резнікова.

За даними НБУ, Шевкі Аджунер одночасно, обіймаючи посаду голови наглядової ради Ощадбанку, очолював також наглядові ради двох великих державних компаній, які є клієнтами банку (ДП “НЕК “Укренерго” та АТ “Укрзалізниця”). Це свідчить про наявність потенційного конфлікту інтересів у питаннях взаємовідносин між банком і кожною із зазначених компаній.

Щодо Дмитра Власова, “результати співбесіди продемонстрували неналежний рівень професійної підготовки кандидата, її невідповідність розміру Ощадбанку і його специфіці, а також тим завданням, які ставляться перед наглядовою радою банку”, зазначили в НБУ.

Олексію Резнікову відмовлено через те, що “під час ухвалення наглядовою радою Ощадбанку рішення про продовження повноважень голови правління Комітетом наглядової ради з питань призначень і винагород було допущено низку процедурних порушень. Оскільки Олексій Резніков був головою зазначеного Комітету, він повинен був забезпечити його належне функціонування та організацію роботи”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua