Міжбанк: хиткість ринку спрацює проти гривні


Міжбанк: хиткість ринку спрацює проти гривні

Четвер на українському валютному ринку пройде складно.

З одного боку – на користь гривні зіграє пік бюджетних проплат у клієнтів. Бізнесу треба поспішати закрити свої борги перед державою, щоб “не нарватися” на штрафи, і це простимулює зростання пропозиції валюти на торгах з боку експортерів.

З іншого – після досить млявого результату останнього аукціону з розміщення ОВДП від 18 лютого особливого припливу валюти від іноземців під ці операції немає. Відсутність вливань нерезидентів залишає наш ринок фактично у форматі “експортери – імпортери – НБУ” і робить його повністю залежним від курсових завдань і ситуативних дій найбільших гравців. Особливого надлишку пропозиції долара на ринку немає, і тому регулятор вже два останні дні не з’являвся на міжбанку.

За нашими прогнозами, 20 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $195-220 млн при укладенні до 480-570 угод. Хиткість ринку працює проти гривні і дозволяє спекулянтам в будь-який момент почати активні розхитування курсу.

Вчора Нацбанк провів нараду зі скарбниками банків і заступниками голови, які курирують валютний і ресурсний ринки. Особливо ця зустріч не афішувалася.

Основні питання на ній, які обговорювалися:

1) Що буде з тими ресурсами банків, які зараз через низькі ставки за ОВДП будуть виводитися з облігацій і чи не підуть вони на валютний ринок. НБУ побоюється масштабних спекуляцій по валюті за рахунок цих ресурсів;

2) Створення бенчмарків (реального механізму розуміння фактичної вартості ресурсів на ринку);

3) формування робочої групи з представників НБУ та банків для оперативного запуску додаткових дохідних інструментів по валюті. В першу чергу – NDF. Що, на думку чиновників, з одного боку, дасть інструмент додаткових доходів для банків від операцій з валютою і з іншого – дозволить більш активно хеджувати валютні ризики. В ідеалі – хочуть у квітні їх запустити;

4) загальний стан валютного ринку після зниження обсягів вливань нерезидентів в ОВДП і валютні ризики. Зараз НБУ фактично нічого викуповувати на міжбанку, і тому він навіть скоротить свої щоденні виходи на торги з черговими покупками $50 млн, що не так давно активно рекламувалося чиновниками Нацбанку.

Проведення такої наради говорить про те, що НБУ бачить збільшені валютні ризики і намагається створити заздалегідь додаткові інструменти їх зниження.

На нашу думку, такі зустрічі представників банків і Нацбанку треба зараз проводити регулярно з метою координації поведінки учасників ринку і Нацбанку для скорочення валютних ризиків і звуження валютних спекуляцій, які неминуче будуть виникати найближчим часом в ті періоди, коли частина нерезидентів буде виводити свої спекулятивні капітали з облігацій.

Паніки в цьому питанні бути не повинно – у НБУ поки що достатньо резервів для погашення поточних зовнішніх боргів країни. Але з урахуванням фактора майбутніх погашень великих сум ОВДП (значна частина яких у нерезидентів) і певного “зависання” переговорів з МВФ – підстраховка для гривні з боку регулятора зараз просто необхідна.

За нашими прогнозами, 20 лютого коридор по долару буде в межах 24,40-24,65 гривень з повною залежністю ринку від дій найбільших місцевих гравців.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 24,47 / 24,49
Євро – 26,40 / 26,42
Російський рубль-0,3842 / 0,3847

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua