Кабмін затвердив Положення про Офіс фінконтролю: чим займатиметься новий орган


Кабмін затвердив Положення про Офіс фінконтролю: чим займатиметься новий орган

Кабмін затвердив Положення про Офіс фінансового контролю, в якому визначаються основні завдання, функції та повноваження нового органу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Зазначається, що офіс фінконтролю здійснюватиме контрольні заходи у міністерствах, інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах та суб’єктах господарювання державного сектору економіки.

А також – на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували) кошти з бюджетів усіх рівнів, держфондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували) державне або комунальне майно.

“Контрольні заходи також здійснюватимуться в суб’єктах господарської діяльності незалежно від форми власності за рішенням суду, ухваленим у кримінальному провадженні”, – йдеться в повідомленні.

Офіс фінансового контролю, зокрема, відповідатиме за перевірку:

 • використання та збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, у тому числі цільового, ефективного та результативного використання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;
 • дотримання законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу з державного та місцевих бюджетів;
 • дотримання законодавства про закупівлі;
 • цільового використання та своєчасного повернення кредитів (позик), отриманих під державні (місцеві) гарантії;
 • реалізації інвестиційних проєктів, інших проєктів (програм), які підтримуються міжнародними організаціями;
 • законності та правомірності витрат бенефіціарів (партнерів) у рамках виконання спільних операційних програм прикордонного та транскордонного співробітництва;
 • стану та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

У Мінфіні додають, що в положенні передбачена реалізація інституту фінансової аналітики – проведення аналізу ризиків з управління ресурсами держави з подальшим здійсненням контрольних заходів з високоризикових операцій.

“Це дозволить рухатися до автоматизації процесів і обробки інформації в інформаційно-аналітичних системах офісу фінконтролю. Підвищиться якість виконання завдань, скоротиться час на збирання, обробку та аналіз інформації про діяльність підконтрольних установ, а пріоритет діяльності перейде до забезпечення своєчасного реагування на проблемні питання дотримання законодавства”, – додали у відомстві.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua