Партії та кампанії фінансує один з 1500 українців (аналітика) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Партії та кампанії фінансує один з 1500 українців (аналітика)

Казна та Політика
359
За останні два роки близько 20 тисяч українців офіційно профінансували політиків на понад 4 мільярди гривень. Середній внесок — 121 тисяча гривень або майже 5 тисяч доларів США. Такі дані Рух ЧЕСНО отримав із фінансових звітів партій та кандидатів за 2018-й і три квартали 2019 року.
Про це пише Рух ЧЕСНО в аналітиці.
За законом українські партії можуть фінансувати юридичні особи (бізнес або громадські організації) та фізичні особи (звичайні громадяни). Підрахунки показують, що останні роблять це частіше.
Протягом останніх двох років фізичні особи дали 2,4 мільярда гривень партіям і кандидатам на президентських виборах.
Ще близько 509 мільйонів віддали 281 підприємство та громадська організація. Також, близько півмільярда гривень надійшло у виборчі фонди кандидатів у нардепи.
Тобто, партії і кандидати в президенти назбирали близько 4 мільярдів гривень. Ця сума дорівнює річному бюджету, наприклад, міста Вінниця.
Найбільше коштів від фізосіб, 564 мільйони, отримала партія “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. Рух ЧЕСНО неодноразово виявляв, що ця партія буцімто отримувала гроші від безробітних, пенсіонерів, медиків чи освітян. Хоча насправді виявлялося, що ці люди не знали про те, що фінансують цю політичну силу.
Більше за ВО “Батьківщина” вклало у своє невдале переобрання президентом Петро Порошенко протягом січня-квітня 2019 року.
Партії та кампанії фінансує один з 1500 українців (аналітика)
Лише у “Аграрної партії України” більше половини суми внесків — від юросіб. Політсилу часто фінансували сільськогосподарські підприємства.
В Україні, не враховуючи окупованих територій, мешкає 30,1 мільйона виборців. Таким чином, партії і національні виборчі кампанії фінансує лише один із 1500 виборців, або ж менше 0,07%.
Партії та кампанії фінансує один з 1500 українців (аналітика)
У 13 із 37 партій донорів менше за виборців у тисячі разів. До прикладу, лише один з 21 000 виборців “Слуги народу” фінансує партію. І це не дивно, адже на сайті партії немає реквізитів для її фінансування, а найменший внесок становить 20 тисяч гривень.
Один з 9000 виборців дає гроші “Опозиційній платформі – За життя” і один із 3000 — партії “Голос”.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас