За допомогою інтернету і банкоматів у 2019 році виманили величезні гроші


За допомогою інтернету і банкоматів у 2019 році виманили величезні гроші

Середня сума шахрайської операції за допомогою соцінженерії, інтернету і банкоматів в 2019 році зросла з 3,620 тис. грн до 6,2 тис. грн. А загальна сума викрадених коштів з прийомами інтернет-шахрайства і шахрайства в банкоматах за рік зросла на 47,3% і досягла 361,99 млн грн. Такі дані навела заступник директора української міжбанківської асоціації членів платіжних систем “ЕМА” Олеся Данильченко.

При цьому 66% від загальної кількості шахрайських операцій припадає на використання прийомів соціальної інженерії та інтернет-шахрайство, 24% – шахрайство в банкоматах з використанням скімінгових пристроїв.

“Зазвичай PIN-код до банківської картки зчитується за допомогою встановлюваної на банкоматі мініатюрної відеокамери, які останнім часом стали майже непомітними. З метою захисту необхідно прикрити набирається PIN-код рукою”, – зазначила заступник директора “ЕМА”.

Вона додала, що до операцій розкрадання коштів з використанням соціальної інженерії належать різні методи отримання інформації від власників платіжних карток. Такі операції можуть починатися з голосового дзвінка на мобільний телефон або СМС-повідомлення, наприклад, про блокування картки або будь-якому виграші. До цієї групи також належать фіктивні продавці товарів через інтернет, а також шахраї, які за допомогою дубліката SIM-картки можуть отримати доступ до коштів на картковому рахунку.

Як зазначила експерт, ЕМА вносить в “чорний” список фішингові і шахрайські сайти, з яким можна ознайомитися на сайті асоціації. Такі дані також вносять банки в міжбанківський “чорний” список.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua