Банківські рахунки українців під загрозою: нова шахрайська схема


Банківські рахунки українців під загрозою: нова шахрайська схема

Останнім часом шахраї все частіше підробляють сторінки інтернет-банкінгів великих банків і крадуть гроші з рахунків своїх жертв.

Аферисти дзвонять українцям нібито з офіційного номера банку і під виглядом співробітників фінансової установи повідомляють, що у клієнта пройшли списання або гроші крадуть прямо зараз. В процесі розмови висилають SMS-повідомлення (в заголовку SMS часто можна помітити напис “INTERNET”), далі просять терміново пройти за посиланням в повідомленні (воно підсвічується іншим кольором). При цьому жертву сильно кваплять, щоб людина не вчитувалася в зміст повідомлення.

Перейшовши за посиланням, людина бачить схожу сторінку інтернет-банкінгу свого банку, але насправді це сторінка-підробка, яку шахраї створили спеціально для крадіжки грошей.

Людина, яка телефонує, повідомляє, що для безпеки інтернет-банкінг був заблокований і для його розблокування потрібно терміново відновити пароль і повідомити секретний код з SMS.

Клієнт, натиснувши на кнопку “Відновити пароль”, вводить у відповідні поля свій номер картки, термін дії, CVV-код. Таким чином шахраї отримують всі конфіденційні дані клієнта.

Їм залишається тільки оперативно зайти на будь-який платіжний сервіс для переказу грошей, ввести вкрадені дані і перевести всі гроші з картки жертви собі на рахунок. А секретний код з SMS, який співрозмовник просив назвати – це насправді був код для підтвердження операції про переказ грошей через сервіс платіжної системи.

Останнім часом українці отримують SMS від шахраїв саме з безкоштовних сервісів для відправлення повідомлень. Наприклад, якщо відправляти безкоштовне SMS за допомогою сайту Vodafone, можна помітити, що в кінці кожного повідомлення компанія вказує, що не несе відповідальності за зміст повідомлень. Але більшість просто не звертає на це уваги і довірливо передає свої дані аферистам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua