Коронавірус обвалив ринки і може стати початком нової кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Коронавірус обвалив ринки і може стати початком нової кризи

Світ
11592
Найбільше падіння котирувань зафіксували на азіатських ринках. Зокрема, гонконгський індекс Hang Seng опустився на 2,8%, індекс Shanghai blue chips – на 1,7%, японський Nikkei втратив 0,9%. Крім того, знизилися котирування на американському ринку. Ф’ючерси американських E-Mini на S&P 500 подешевшали на 0,5%. Впали і європейські індекси. Зокрема, STOXX 600 опустився на 0,7%.
Золото. Ціна на золото 27 січня побила шестирічний рекорд. Вартість золота – безпечного притулку інвесторів під час смути, злетіла через побоювання щодо поширення нового смертельного коронавірусу за межі Китаю. Так, зростання котирувань контрактів на золото з поставкою в лютому досягало 0,7% в ході торгів у понеділок – до 1582,2 доларів за унцію. Це максимальний рівень з 2013 року. Срібло з поставкою в березні подорожчало на 0,5% – до 18,2 долара за унцію.
Нафта. А слідом за золотом коронавірус обвалив світові ціни на нафту, які знижуються після падіння до мінімальних значень з середини жовтня. Залежно від того, як буде розвиватися ситуація в Китаї, ціна WTI може впасти до 47-50 доларів за барель, а ціна Brent – до 55 доларів за барель, прогнозує старший ринковий аналітик OANDA в Сінгапурі Джефрі Холлі.
Також епідемія коронавірусу обрушила ціни на мідь і залізну руду. Ціна міді наближається до найбільш тривалого зниження з 2014 року. За даними на 27 січня, вона опустилася на 1,5%, до 5834,5 долара за тонну.
Французька The Guardian пише, що через страшні новини про коронавірус вже підраховують збитки авіаперевізники і готельний бізнес, компанії з видобутку корисних копалин та інші компанії зі значними продажами в Китаї та Азії. Експерти прогнозують, що економіка Китаю може впасти нижче ніж 6% тільки в першому півріччі.
“Ситуація в 2020 році помітно відрізняється від тієї, що була в 2003 році. По-перше, тому що зараз боротьба з коронавірусом ведеться публічно, влада Китаю розповідає про поширення інфекції, кількість постраждалих і заходи, що вживаються. По-друге, в 2002 році американські індекси тільки почали відновлюватися після двох років падіння. А зараз на ринках назріла корекція, і котирування акцій виявилися вкрай уразливі до будь-якої опосередкованої події після дуже тривалого ралі зростання”, – говорить Володимир Позній.
Не виключено, що нинішнє падіння світових ринків цілком може виявитися початком нової економічної кризи.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас