Перспективи світової економіки серйозно покращилися всього за кілька місяців - МВФ


Перспективи світової економіки серйозно покращилися всього за кілька місяців - МВФ

Перспективи розвитку світової економіки всього за кілька місяців серйозно покращилися, вважає глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

“Ми в кращому становищі в січні 2020 року, ніж ми були в жовтні 2019 року, коли проходила річна зустріч МВФ”, – сказала Георгієва у відповідь на прохання модератора сесії форуму в Давосі коротко сформулювати погляд на ситуацію в світовій економіці.

Сесія Global Economic Outlook традиційно закриває ділову програму Всесвітнього економічного форуму. Георгієва вперше бере в ній участь в ролі глави МВФ, а її попередниця на цій посаді Крістін Лагард – як голова Європейського центробанку.

Георгієва нагадала, що МВФ прогнозує зростання світової економіки на 3,3% в 2020 р. і на 3,4% в 2021 р. “Це очевидне поліпшення в порівнянні з рекордно низькими 2,9% торік”, – сказала вона.

“Що є драйвером позитивних змін. По-перше, знижується напруженість у світовій торгівлі”, – сказала глава МВФ, нагадавши про укладення торговельної угоди США і Китаю. Ризики торговельних обмежень, за її словами, істотно стримували нові інвестиції.

Крім того, зростання стимулювала монетарна політика центральних банків, які діяли синхронізовано. За підрахунками МВФ, 49 центральних банків зробили в сумі 71 зниження ставки, сказала Георгієва.

При цьому, за її словами, МВФ не вважає прогнозовану динаміку – 3,3% – “фантастичною”, це все ще “мляве” зростання. “Ми хочемо бачити більше дій (спрямованих на стимулювання зростання. – Ред.) за межами монетарної політики, більш агресивну фіскальну політику, структурні реформи, спрямовані на посилення конкуренції”, – заявила Георгієва.

Лагард в цілому розділила позитивний погляд Георгієвої, відзначивши позитивні сигнали в економіці ЄС – зокрема, в царині зниження безробіття і зростання доходів населення.

“У нас ніколи не було таких хороших показників зацнятості, ми певно повернулися в докризовий період”, – сказала Лагард. ЄЦБ чекає, що зростання доходів населення спричинить посилення споживчого попиту, і, відповідно, стимулює інфляцію, “зробивши наше життя легшим”. Однак поки це тільки надії, бо наразі трансмісійний механізм ще не запрацював, визнала глава ЄЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua