Водій стягнув 10 тис. грн за моральну шкоду зі страхової компанії та з винуватця ДТП


Водій стягнув 10 тис. грн за моральну шкоду зі страхової компанії та з винуватця ДТП

Водій стягнув кошти зі страхової компанії та з винуватця ДТП через суд.

Про це повіомляє “Дорожній адвокат” на своїй сторінці у FACEBOOK.

Водій автомобіля Mercedes-Benz GL потрапив у дорожньо-транспортну пригоду за участі автомобілів. Автомобіль ЗАЗ зіткнувся з автомобілем ВАЗ, і автомобіль ЗАЗ виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з автомобілем Mercedes-Benz GL, який рухався в зустрічному напрямку.

Внаслідок цієї ДТП автомобіль Mercedes-Benz GL отримав пошкодження на суму 207 тис. грн. Всі учасники ДТП мали страхові поліси. Винуватцем ДТП визнано водія автомобіля ВАЗ. Також встановлено, що водії ЗАЗ та Mercedes-Benz GL були не в змозі уникнути зіткнення.

Незважаючи на це, і страхова компанія, і винуватець ДТП відмовлялись оплатити водієві Mercedes-Benz GL шкоду, отриману внаслідок ДТП.

Отримавши відмову, водій Mercedes-Benz GL подав позов у суд стосовно стягнення з страхової компанії і винуватця ДТП страхового відшкодування в розмірі 207 тис. грн.

Додатково водій Mercedes-Benz GL вимагав через суд стягнути із страхової компанії та винуватця ДТП водія ВАЗ 21099 моральну шкоду у розмірі 50 тис. грн. з кожного.

За наслідками розгляду справи №554/17904/14-ц Верховним судом у грудні 2019 вирішено стягнути з страхової компанії у межах визначеного страхового ліміту відшкодування – 50 тис. грн. та з водія ВАЗ – різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою.

Крім цього, суд вирішив стягнути з водія ВАЗ на користь водія Mercedes-Benz GL 10 тис. грн. моральної шкоди, завданої цією тяганиною.

Довідка Finance.ua

Як діяти при ДТП

 • зупиніть транспортний засіб і залишайтеся на місці пригоди. Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки.
 • потрібно викликати спеціальні служби: швидку допомогу (при необхідності), співробітників поліції та повідомте страхову компанію про ДТП;
 • не потрібно переміщувати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди. Якщо хтось до прибуття поліції намагається змінити місце розташування предметів на місці події, постарайтеся перешкодити цьому та зафіксувати на відеокамеру телефону;
 • спробуйте знайти свідків. Домовтесь з цими людьми про засвідчення у разі потреби обставин пригоди. Обов’язково запишіть їх контактні дані, зокрема ПІБ, номери телефонів, адресу, номерні знаки автомобілів;
 • зафіксуйте на камеру телефону все, що сталось після пригоди. Зробіть фото місця ДТП з усіх можливих ракурсів та на різних відстанях;

Карти для водіїв 🚙

 • скласти “Європротокол”: у разі якщо у ДТП нікому не завдано шкоди здоров’ю, життю, усі учасники аварії не перебувають у стані алкогольного чи іншого сп’яніння, в усіх учасників є страхові поліси, а один з учасників визнає себе винним і шкода, завдана транспортному засобу невинного водія, не перевищує 50 тисяч гривень.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua