Частка страхування у ВВП України до 2025 року повинна становити не менше 2% - НБУ


Частка страхування у ВВП України до 2025 року повинна становити не менше 2% - НБУ

Частка страхування у ВВП України має зрости з нинішніх 1,4% не менше ніж до 2% до 2025 року.

Про це йдеться в Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року, оприлюдненій на сайті Національного банку України (НБУ).

Згідно з документом, рівень прийнятних активів у структурі загальних активів страхових компаній через п’ять років повинен бути не нижче 80% (станом на 30 вересня 2019 року – 73%).

Читайте також: Що дасть Стратегія розвитку фінансового сектору громадянам

За допомогою “європротоколу” повинні врегульовуватися 50% ДТП (на сьогодні 35%), і всі договори ОСЦПВ, повинні укладатися тільки в електронній формі (в даний час 5%). Стратегія також передбачає створення реєстру страхових посередників та централізованої онлайн бази даних за договорами страхування з можливістю контролю їх укладання і дії.

Крім того, до 2025 року з метою створення умов для залучення довгострокових ресурсів передбачається збільшити частку страхування життя в загальному обсязі отриманих чистих страхових премій з 10,9% не нижче ніж до 20%. Передбачається також скасування видів страхування, у тому числі обов’язкових (43 види) і перехід на класи страхування.

Стратегія передбачає введення єдиних стандартів корпоративного управління та системи внутрішнього контролю для учасників фінансового сектору з урахуванням принципу пропорційності, а також 100%-ве забезпечення прозорої структури власності учасників небанківського фінансового сектора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua