Україна до 2050 р. відмовиться від вугільної генерації, досягне частки ВДЕ в 70% - Мінекоенерго


Україна до 2050 р. відмовиться від вугільної генерації, досягне частки ВДЕ в 70% - Мінекоенерго

Україна може повністю відмовитися від вугільної генерації до 2050 року, частка відновлюваних джерел (ВДЕ) в структурі виробництва електроенергії до цього моменту може досягти близько 70%.

Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, представляючи концепцію “зеленого” енергетичного переходу України до 2050 року.

“До 2050 року рівень ВДЕ повинен становити близько 70%. У нас є оцінки, різні графіки і сценарії реалізації цієї цифри, але найголовнішим є те, що цей розвиток (ВДЕ. – Ред.) має бути економічно обґрунтованим”, – сказав він під час прес-конференції у Києві.

“Ми прогнозуємо повне заміщення вугільної генерації до 2050 року. У мене є надія, і я, фактично, впевнений, що це відбудеться раніше, з огляду на ті виклики і проблеми, які наразі несе цей напрямок”, – додав міністр.

У свою чергу, частка атомної генерації в енергобалансі країни до 2050 року знизиться до 20-25%.

Згідно з оприлюдненим на сайті Міністерства проєктом Концепції, серед основних напрямків декарбонізації відзначається орієнтація на енергоефективність та енергозбереження, впровадження системного підходу до поводження з відходами, зниження енергоємності ВВП України до середнього рівня країн ЄС, орієнтація на екологічно-чистий транспорт. У документі також відзначається роль розвитку конкуренції на українських енергетичних ринках, а також їх інтеграції з європейськими.

За розрахунками Мінекоенерго, для переходу України до кліматично-нейтральної економіки необхідно щорічно забезпечувати залучення інвестицій в середньому на рівні 5% ВВП.

“Звичайно, ми тут говоримо про всі інвестиції, не тільки про державне фінансування… Будуть інвестиції за рахунок приватного сектору – домогосподарства будуть встановлювати панелі, бізнес буде встановлювати генерацію або вкладати кошти в енергоефективність. Роль держави – заохочувати такі інвестиції”,-прокоментував заступник Міністра Сергій Масличенко під час прес-конференції.

Міністерство розраховує, що концепція буде затверджена Кабінетом Міністрів у першому кварталі цього року, після того як пройде експертне обговорення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua