Українські компанії вимагають запровадити мита на російське пальне


Українські компанії вимагають запровадити мита на російське пальне

Компанії “Укрнафта”, “Укртатнафта” і “Укргазвидобування” вимагають від влади зпровадити мита в розмірі 8,46% на російське дизельне пальне і скраплений газ. Вони звернулися зі спільною заявою до Мінекономіки за фактом антиконкурентних дій при поставках цього палива в Україну, повідомила прес-служба “Укртатнафти”.

Як зазначено в заяві, порушення правил міжнародної торгівлі при поставках російських нафтопродуктів полягає в тому, що в Росії за схемою повернення з бюджету акцизів виробникам компенсують витрати, пов’язані з виробництвом і експортом нафтопродуктів, що, на думку заявників, є субсидуванням і порушує норми Світової організації торгівлі.

Прес-служба “Укртатнафти” зазначає, що за рахунок такого субсидування частка російських нафтопродуктів у загальній структурі імпорту України дизельного пального досягла 47%, а скрапленого газу – 55%. У компаніях стверджують, що запровадження мит не призведе до дефіциту пального і зростання цін, оскільки внутрішнє виробництво, імпорт з Білорусі, Литви та Польщі, а також морські поставки є конкурентними.

У компаніях вважають, що введення таких мит, навпаки, призведе до перерозподілу частки ринку від російських постачальників на користь виробників з інших країн і сприятиме зростанню внутрішнього виробництва і зниженню собівартості українських нафтопродуктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua