0 800 307 555
0 800 307 555

Центробанк Китаю "влив" у ринки 36 мільярдів доларів і зміцнив юань


Центробанк Китаю "влив" у ринки 36 мільярдів доларів і зміцнив юань

Народний банк Китаю 20 січня здійснив вливання ліквідності в економіку країни на суму 250 мільярдів юанів (близько 36,4 мільярда доларів).

Про це йдеться на офіційному сайті регулятора.

Як випливає з заяви банку, кошти були додані через операції 14-денного зворотного репо за ставкою 2,65%. Заходи спрямовані на підтримку достатньої ліквідності в банківській системі Китаю напередодні канікул з нагоди святкування Нового року за місячним календарем (настане в ніч з 24 на 25 січня).

У заяві ЦБ зазначається, що в поточному році Китай продовжить дотримуватися проактивної фіскальної політики та нейтральної – “ні занадто жорсткої, ні занадто м’якої” – грошово-кредитної політики з метою забезпечення економічного зростання країни, а також підтримки ліквідності на розумному й достатньому рівні.

Крім того, центробанк Китаю підвищив курс юаня до долара на 214 базисних пунктів, до 6,8664 юаня за долар. Згідно зі статистикою регулятора, це максимальне значення з 22 липня 2019 року.

Як пише в зв’язку з цим фінансовий портал “Сіна цайцзін”, для зміцнення обмінного курсу є кілька причин: “Стабілізація китайсько-американських торговельно-економічних відносин, підвищення ризикових апетитів інвесторів, а також зниження в короткостроковому періоді індексу долара позитивно вплинули на зміцнення женьміньбі до американської валюти”.

Як передає портал з посиланням на китайських експертів, в 2020 році юань може зміцнитися до 6,72 за долар.

За підсумками 2015 року юань подешевшав відносно долара на 6%, в 2016 році – ще на 6,7%, оновивши кілька мінімальних значень за 8,5 років.

За підсумками 2017 року юань зміцнився до американської валюти на 6,2%, в 2018 році – опустився на 5,1%.

У 2019 курс національної валюти Китаю поступово знижувався на тлі торгової війни з США, а 8 серпня він пробив психологічну позначку в 7 одиниць за долар, що стало мінімальним значенням за 11 років. Однак наприкінці року, з наближенням двох країн до першого етапу торгової угоди, юань знову почав зміцнюватися до долара, і за підсумками року його зниження склало близько 1,9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua