У МОЗ розповіли, скільки українців підписали декларації з лікарем


У МОЗ розповіли, скільки українців підписали декларації з лікарем

В Україні 29 млн осіб підписали декларацію з лікарями про надання медичних послуг. У міністерстві охорони здоров’я планують розширити доступ до сімейних лікарів для ще більшої кількості українців.

Про це розповіла міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Читайте також: У системі eHealth запустять нові сервіси

«У нас 29 млн населення підписали декларації. Ми розуміємо, що це не все населення. Це означає, що потрібно працювати з людьми, з місцевою владою, яка має створити умови, щоб сімейний лікар на їхній території був», – розповіла Зоряна Скалецька.

Так, за її словами, міністерство прийме кілька рішень, які розширять доступ до сімейного лікаря і сформують тенденцію звертатися до нього, якщо є необхідність.

«Бо одна з функцій сімейного лікаря, крім надання рецептів, є інформування та підтримка громадян про здоровий спосіб життя. Він повинен допомогти, проконсультувати або щодо дієти, щоб не запустити захворювання, або щодо надмірної ваги, навіть якщо ще не з’явилися проблеми зі здоров’ям. Це все підтримка в певних питаннях, які виникають щодо свого здоров’я. У нас немає ще такої звички, але вона повинна з’явитися. Сімейний лікар має бути відкритим до такої розмови і рекомендацій», – резюмує міністр.

До 1 квітня в уряді активно готуються до проведення другої черги медичної реформи в Україні, зокрема, до системи eHealth підключаються установи спеціалізованої медичної допомоги, запрацюють електронні напрямки, електронна медична карта пацієнта.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua