Збитки держави від незаконних вирубок становлять понад 1 млрд грн


Збитки держави від незаконних вирубок становлять понад 1 млрд грн

Держава отримала збитки в розмірі понад 1 млрд грн через незаконне вирубування лісів в Україні, повідомив глава Державного агентства лісових ресурсів (Держлісагентство) Андрій Заблоцький.

“Збитки держави (від незаконних вирубок – ІФ) становлять понаде 1 млрд грн. Значна частина ринку перебуває в тіні, і електронний облік має на меті вивести з тіні цей потужний ринок”, – сказав він під час наради з прем’єром і представниками територіальних органів Держлісагентства в Києві у вівторок.

За словами Заблоцького, в планах впровадити кримінальну відповідальність за реалізацію дерева без бирки.

Крім цього, відповідно до цілей уряду, планується збільшити лісистість України на 20%.

Крім того, Держлісагентство розробляє законопроект щодо інвентаризації лісів з метою провести облік лісу для його подальшого використання на підставі нових правил.

Заблоцький зазначив також, що в планах відомства – підняти питання перед урядом і Верховною Радою про підвищення державного фінансування, яке сьогодні становить 5% від потреби і в окремих питаннях є критичним.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук доручив голові Держлісагентства в найкоротші терміни забезпечити роботу онлайн-майданчиків на ринку обігу деревини і запустити електронний централізований облік деревини до 1 лютого 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua