На які види відпусток має право працівник, у якого є діти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На які види відпусток має право працівник, у якого є діти

Особисті фінанси
34293
Право на відпустку та додаткову відпустку мають особи, які працюють на умовах трудового договору. За інших умов діяльності особи не можуть претендувати на час відпочинку, який надається із збереженням місця роботи і заробітної плати.
Про це повідомляє пресслужба Держпраці у Миколаївській області.
Жінці, яка має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері, працюючи на умовах трудового договору, окрім щорічної відпустки надається щорічно соціальна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів.
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Коли особа має право на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості:
  • після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві;
  • жінкам, які мають дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю, за потребою можуть надаватися щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи;
  • щорічні відпустки надаються за бажанням у зручний час для працівника.

Приват24: пенсія, субсидія і інші соцвиплати 🧐

Відпустка без збереження заробітної плати:
  • надається в обов’язковому порядку за бажанням матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
  • працівники, діти яких тяжко хворіють мають право на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину. Тривалість такої відпустки повинна відповідати медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, у деяких випадках 18-річного. За працівником зберігається робоче місце.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас