Фінансовий безвіз: експерт пояснив, навіщо Україні потрібен ринок капіталу


Фінансовий безвіз: експерт пояснив, навіщо Україні потрібен ринок капіталу

В Україні з’являться нові можливості для інвестицій. Вони стануть доступними після прийняття законопроекту № 2284, який називають “фінансовим безвізом”.

Його було ухвалено в першому читанні незадовго до Нового року, зараз готуються зміни до другого читання. Очікується, що після набрання цим законом чинності можна буде запустити в Україні повноцінний ринок капіталу, який буде одним з маяків у рамках нової кредитної програми Міжнародного валютного фонду.

На сьогоднішній день ринок капіталу в Україні практично відсутній. Однак без такого ринку економіка розвиватися не може, впевнений економічний експерт, президент інвестиційної групи “Універ” Тарас Козак.

“В Україні є дві протилежні проблеми. З одного боку, є люди, які мають гроші, але вони не знають, куди їх вкласти. Не розуміють, не мають фінансової грамотності, щоб розібратися, куди можна, а куди не можна вкладати. З іншого боку, є українська економіка, яка гостро потребує інвестицій, капіталу. Начебто, проблеми зустрічні, економіка і громадяни могли б одне одному допомогти, але з цілої низки причин ці дві проблеми продовжують існувати паралельно, не дозволяючи ні громадянам жити краще, ні економіці розвиватися. Розв’язувати ці проблеми одночасно – це і є завдання ринку капіталу. Тобто ринок капіталу виступає в ролі посередника, який допомагає громадянам перетворити їхні заощадження в капітал і вкласти цей капітал в економіку. Економіка, користуючись цим капіталом, зможе зростати і через певний час повернути громадянам вкладені гроші з відсотками, і таким чином, вони стануть багатшими. тобто виграти повинні всі”, – пояснює Козак.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua