У Мінекономіки розповли, як падіння долара вплинуло на ціни


У Мінекономіки розповли, як падіння долара вплинуло на ціни

Уперше за роки незалежності України у грудні на споживчому ринку спостерігалась дефляція – ціни знизились на 0,2 %. У той час як раніше у грудні фіксувалося лише зростання цін, зокрема найнижче зростання становило 0,2 % у 2011-2012 рр.

Про це написав міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у FACEBOOK.

За його словами, вплив курсу відтермінований по часу, а на певні товари ціни вже падають. Також уповільнюється інфляція – тобто швидкість зростання цін.

Читайте також: Представник МВФ: Споживачі виграють від подорожчання гривні

Милованов вважає, що падіння курсу долару мало відображається на цінах, оскільки не всі ринки є конкурентними. Тому зміни курсу на монопольних ринках можуть відображатися у більших прибутках, а не менших цінах.

Ціни у грудні знизились через:

 • суттєву ревальвацію гривні, що створило дефляційний вплив на внутрішні ціни (знизилися ціни на переважно імпортні товари: фрукти, одяг і взуття, побутову техніку, фармацевтичну продукцію, паливо та мастила, автомобілі та ін.);
 • зниження ціни на природний газ для потреб населення на 11,2 % (з початку року ціни знизилися на 28,7 %).
 • розширення окремих сегментів продовольчого ринку (наприклад, пропозиції м’яса та м’ясопродуктів, цукру, олії та ін.) нівелювало зростання цін на ринку молочних продуктів, що дозволило зламати сезонність продовольчого ринку і залишити ціни незмінними у порівняні з попереднім місяцем.

Довідка Finance.ua:

 • Зростання цін в Україні досягло шестирічного мінімуму – за підсумками 2019 року рівень інфляції в Україні скоротився до 4,1%, що є найнижчим показником за останні роки.
 • Економіст Андрій Новак у кінці грудня зазначав, що гривня зміцнюється, але ціни в магазинах не падають через дорогі енергоносії.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua