Зеленський підписав закон про спрощення оренди держмайна


Зеленський підписав закон про спрощення оренди держмайна

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про оренду державного та комунального майна» № 157-IX, який Верховна Рада прийняла 3 жовтня 2019 року.

«Цей закон впроваджує просту і прозору процедуру надання в оренду державного та комунального майна, яка є більш вигідною завдяки вільній конкуренції», – повідомляється в середу на сайті глави держави.

Документ викладає в новій редакції закон України «Про оренду державного та комунального майна», а також вносить зміни до Господарського та Цивільного кодексів, Кодексу України про процедури банкрутства і ряду законів, визначаючи правові, економічні та організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває у державній та комунальній власності.

Відповідно до закону, передача в оренду державного та комунального майна буде здійснюватися шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. У цій системі у відкритому доступі опублікована вся інформація про договори оренди державного та комунального майна.

Закон визначає чіткі етапи і терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується державою.

«Також з’являться бази публічних переліків державного і комунального майна, переданого в оренду. Так, передбачається створення двох переліків: Перелік першого типу (перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні) і Перелік другого типу (перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону)», – йдеться в інформації.

Стартова орендна плата на аукціонах буде розраховуватися не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, що передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінка потенційного об’єкта оренди здійснюється в разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua