Економіст розповів, за рахунок чого в Україні можна збільшити зарплати


Економіст розповів, за рахунок чого в Україні можна збільшити зарплати

Підприємства в Україні скорочують свої програми модернізації виробництва й економитимуть на нових робочих місцях. Збільшення зарплат може відбутися за рахунок державних інвестицій в інфраструктурні та соціальні об’єкти.

Таку думку висловив експерт інституту Growford Олексій Кущ, коментуючи слова міністра економіки Тимофія Милованова про бажання підвищувати зарплату на 2 тисячі гривень щорічно та скоротити кількість безробітних з 1,5 мільйона до 900 тисяч.

“Економічна політика уряду фактично призвела до штучної кризи — Україна одною ногою перебуває в промисловій рецесії (спад виробництва. – Ред). У жовтні виробництво впало на 5%. Україна перебуває в стані промислової дефляції (зменшення кількості наявних в обігу паперових грошей і нерозмінних банкнот, для підвищення їх купівельної вартості, зменшення цін на товари протягом певного періоду. За змістом і наслідками — протилежність інфляції. – ред). Вона складає 3-4%. До цього призвела монетарна політика Національного банку й Міністерства фінансів. За підсумками останніх місяців року відбулось падіння цін на промислову продукцію на рівні 3-4%.

Підприємства економлять кошти на капітальних інвестиціях. Згодом це робитимуть за рахунок нових робочих місць і фонду оплати праці. Згідно статистики, у листопаді кількість безробітних зросла на 27 тисяч осіб. Вперше за останні декілька років”, – каже Олексій Кущ.

Непродуктивне зростання доларового еквіваленту зарплати в Україні може бути змінено на правильний формат лише інвестиціями в продуктивність праці, вважає експерт.

“Інакше швидке збільшення валютного еквіваленту зарплат може призвести до скорочення кількості робочих місць. Наприклад, з 7-ми мільйонів штатних співробітників через певний час залишиться 6-6,5.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua