Дмитро Замотаєв: "Високі депозитні ставки можуть відійти в минуле"


Дмитро Замотаєв: "Високі депозитні ставки можуть відійти в минуле"

Начальник департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку – про підсумки 2019-го і перспективи 2020-го.

За 10 місяців 2019 року депозитний портфель фізичних осіб в банківській системі України збільшився на 4,9 млрд. грн. або на 1,5%. ГЛОБУС БАНК нарощував його випереджаючими темпами і за 10 місяців збільшив свій депозитний портфель на 7,5%. Такий результат став наслідком виваженої політики банку із залучення нових клієнтів і нових вкладів одночасно з вдалими стимулами з утримання лояльних клієнтів. При розміщенні депозитів клієнти в першу чергу керуються простотою продукту і необхідністю максимізувати свої процентні доходи. Саме тому у нас найбільшою популярністю користувалися класичні депозити з термінами розміщення понад рік, на які банк пропонував найбільші процентні ставки. За результатами 2019 року середній чек депозиту трохи виріс і перевищив 100 тис. грн.

У 2019-му вартість депозитів знижувалася у всіх валютах, тільки ось швидкість зниження була різна. Найбільш чутливе падіння ставок відбулося у інвалютних депозитів, оскільки зараз у банків досить обмежені можливості для проведення активних операцій в іноземній валюті. Зниження за депозитами в національній валюті було більш плавним і меншим через підвищений попит фінансових установ на гривневий ресурс для нарощування обсягів кредитування – перш за все споживчого.

За даними Держстату, в листопаді 2019 року споживчі ціни в Україні зросли лише на 0,1% порівняно з попереднім місяцем. У річному вимірі інфляція сповільнилася до 5,1%, що істотно нижче за середньоринкові ставки за депозитами фізичних осіб, які становлять близько 15% річних. Зазначу, що такі високі ставки скоро можуть відійти в минуле, оскільки НБУ продовжує рух в бік послідовного зниження облікової ставки. У кінцевому підсумку це призведе до ще більшого зниження ставок за депозитами фізичних осіб. Останнє рішення НБУ щодо зниження облікової ставки відразу на 2% має дати додатковий імпульс банкам до перегляду своєї цінової політики.

Зараз банки перебувають на певному роздоріжжі – клієнти звикли до новорічних пропозицій і, відповідно, з нетерпінням їх чекають, а банки на тлі поточних трендів по стрімкого зменшення облікової ставки не готові робити клієнтам занадто «щедрі» пропозиції. Тому, думаю, в цьому році новорічні пропозиції банків будуть не надто майоріти підвищеними ставками. Впевнений, банки будуть активніше використовувати інші мотиваційні інструменти для заохочення клієнтів зупинити свій вибір на тому чи іншому депозитному продукті.

Оригінал матеріал читайте тут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Глобус
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua