2040
Нові підстави для звільнення: що пропонують депутати
— Особисті фінанси
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2584 “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення”.
Про це свідчить інформація на сайті відомства.
Авторами проєкту закону є народні депутати із фракції “Слуга народу”.
Метою законопроєкту є вдосконалення законодавства, яким регулюється питання розірвання трудових відносин, що сприятиме збільшенню інвестицій в економіку України.
Розірвати трудовий договір можуть дозволити:
- у разі смерті, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим працівника або фізичної особи – підприємця;
- з ініціативи власника – у разі закриття/припинення власної справи ФОПом;
- за невиконання розпоряджень роботодавця або порушення трудових обов’язків, визначених трудовим договором, якщо до працівника за це раніше застосовувалося дисциплінарне стягнення;
- за порушення обов’язку нерозголошення комерційної таємниці;
- за грубе порушення працівником вимог охорони праці, якщо воно призвело або створило реальну загрозу для його життя чи здоров’я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища.
Проєктом заборонено звільнення працівників з ініціативи власника через:
- членство працівника в профспілці або участь у профспілковій діяльності в неробочий час або, за згодою роботодавця, в робочий час;
- намір стати представником працівників або виконання функцій представника працівників;
- участь у страйку, організованому відповідно до вимог національного законодавства;
Читайте також: В Україні зросло безробіття
- оскарження дій роботодавця за звинуваченням у порушенні трудового законодавства, або звернення до відповідних органів;
- расу, колір шкіри, стать, сімейний стан, сімейні обов’язки, вагітність та материнство, віросповідання, політичні погляди, національність або соціальне походження.
Законопроєкт також дозволить роботодавцю звільняти працівника у разі втрати до нього довіри, попередивши його про майбутнє звільнення в розумні строки.
Де взяти кредит безробітному
Строк попередження про звільнення залежить від часу роботи у цього роботодавця. Однак працівнику надається можливість не відпрацьовувати час попередження, а замінити його грошовою компенсацією в розмірі подвійного середньоденного заробітку працівника за кожен календарний день зменшення строку.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною