Зеленський пропонує внести зміни до закону про децентралізацію


Зеленський пропонує внести зміни до закону про децентралізацію

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №2598 “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”.

Законопроект зареєстрований на сайті парламенту 13 грудня. Водночас текст законопроекту, який пропонує внести зміни до основного закону в частині децентралізації, поки не опублікований.

Раніше “Коментарі” писали, що голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначив, що наступного року планується завершити реформу децентралізації. Експерти розповіли нашому виданню, що ще необхідно зробити, а також, чи реально використовувати децентралізацію для реінтеграції тимчасово непідконтрольного Донбасу.

Крім того, Кабінет міністрів України пояснив, навіщо потрібно міняти Конституцію в частині децентралізації. Зазначається, що в Україні необхідно створити Європейський адміністративно-територіальний устрій. Ввести субсидіарність, щоб питання вирішувалися на тому рівні, де це буде найбільш ефективно. Так, хочуть зробити, щоб влада на місцях стала незалежною в прийнятті рішень, але в межах тільки своїх повноважень. Також планується, щоб фіксована частина грошей залишалася на місцях. У цьому плані децентралізація вже і так діє в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua