Доплачувати лікарям офіційно: тонкощі медреформи в 2020 році


Доплачувати лікарям офіційно: тонкощі медреформи в 2020 році

Міністерство охорони здоров’я уріже тарифи для лікарень, якщо грошей у держави не буде вистачати. Відомство винесло на обговорення проект порядку реалізації державних гарантій медичних послуг. У ньому прописано, як Національна служба здоров’я буде платити за медичні послуги лікарням.

На програму медичних гарантій в бюджеті на 2020 рік закладено 72 млрд грн. Їх має вистачити на певне число медичних послуг. Якщо розрахунки МОЗ виявляться хибними – цих грошей може бути недостатньо. Щоб цього не сталося, відомство пропонує ввести понижуючий коефіцієнт до тарифів за медпослуги.

На кожну медичну послугу вже розрахований тариф. Наприклад, за лікування інсульту НСЗУ заплатить в 2020 році за тарифом 19 500 грн. Якщо в лікарні зажадають доплатити, в відомстві радять відразу дзвонити на гарячу лінію 1677.

На всі тарифи будуть впливати коефіцієнти. Наприклад, зараз терапевти, сімейні лікарі та педіатри отримують більше за прийом дітей і літніх людей, оскільки ті частіше хворіють; для підрахунку НСЗУ множить тариф на відповідний коефіцієнт.

У 2020 році будуть впроваджені два коефіцієнти. Якщо людина прийшла до лікаря з ускладненою формою захворювання, то лікувати її буде тяжче, ніж при легкій формі. Тому з’явиться коефіцієнт складності випадку.

Другий – це коефіцієнт збалансованості бюджету. Його будуть розраховувати раз на квартал по залишках коштів на програму державних медичних гарантій. Розмір коефіцієнта в проекті не вказано. Якщо бюджету, виділеного на медицину, забракне, тарифи зможуть зменшити, помноживши їх на коефіцієнт. Так в МОЗ вирішили перестрахуватися, щоб 72 млрд грн вистачило до кінця року. Хоча сума одна і та ж, але для медиків це ризик в якийсь момент почати отримувати менше.

Якщо коефіцієнти введуть, то, швидше за все, доплачувати доведеться самим пацієнтам. Це цілком може статися. Статистика, якою володіє зараз МОЗ, далека від досконалості – про це в інтерв’ю сайту “Сегодня” говорив Олег Петренко, колишній керівник Національної служби здоров’я України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua