Депутати пропонують Раді знизити комісію "Прозорро.Продажі" до 8,5 тис. грн за лот


Депутати пропонують Раді знизити комісію "Прозорро.Продажі" до 8,5 тис. грн за лот

Група народних депутатів пропонує Верховній Раді встановити правила земельних електронних аукціонів, а також знизити максимальний розмір комісії системі “Прозорро.Продажі” з 2% ціни продажу об’єкта до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, або 8,5 тис. грн за один лот.

Відповідні норми закладені в законопроекті №2555, зареєстрованому в парламенті депутатами від партії “Слуга народу” Олександром Дубинським, Данилом Гетьманцевим, Ольгою Василевською-Смаглюк, Олексієм Демченком, В’ячеславом Бородіним, Ігорем Фрісом, В’ячеславом Рубльовим і Олександром Матусевичем.

При цьому в держпідприємстві “Прозорро.Продажі” побоюються, що зниження комісії спричинить дефіцит коштів для роботи системи.

“Розмір винагороди оператору авторизованого електронного майданчика, через який переможець брав участь в аукціоні, розраховується в порядку, визначеному Кабінетом міністрів, але не більше 500 НМДГ громадян за кожен лот”, – зазначено в тексті законопроекту.

При цьому проект закону пропонує встановити, що розмір винагороди оператору авторизованого електронного майданчика підвищується з 10% різниці між початковою ціною продажу і ціною продажу за підсумками аукціону, але не більше 500 НМДГ.

“Заниження комісії – це спроба вирішити проблему, якої не існує. Комісія системи вже обмежена різними нормативними актами Кабміну. ​​Ефективна ставка – до 2% ціни продажу об’єкта. Завдяки тому, що існує 50 бірж, між ними є конкуренція: як сервісом, так і розміром комісії, яку вони визначають в рамках обмежень. Діє вільне ціноутворення, і покупець може вибирати будь-яку біржу на свій гаманець”, – прокоментував ситуацію агентству “Інтерфакс-Україна” директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболєв.

В “Прозорро.Продажі” за місяць відбувається в середньому 600 успішних аукціонів, які приносять бюджетам 700-900 млн грн. Таким чином, при встановленні пропонованої норми вся система зможе отримати загальну максимальну комісію 5,1 млн грн. Це нижче, ніж щомісячні витрати ДП “Прозорро.Продажі”, заплановані на наступний рік, пояснив Соболєв.

Водночас біржі втратять фінансову мотивацію, що загрожує втратою конкуренції в продажу держмайна.

“Держава продає дуже складні і часто занедбані об’єкти. Якщо не буде бірж, нічого очікувати конкуренції на торгах. Не буде конкуренції – державне майно приватизують за старою корупційною схемою – “тільки для своїх, і задешево”, – зазначив Соболєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua