Голова Ради НБУ підозрює правління регулятора в саботажі


Голова Ради НБУ підозрює правління регулятора в саботажі

Грубі помилки правління НБУ в кінці 2018 – на початку 2019 років при встановленні облікової ставки на основі хибних прогнозів, можливо, є ознаками спрямованого гальмування прискореного розвитку країни.

Про це написав у Facebook голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

За його словами, зниження облікової ставки на 2 п. п до 13,5% – правильний, але запізнілий крок на шляху пом’якшення монетарної політики.

“Запізнілим є рішення про підняття ліміту інтервенцій на валютному ринку до 50 млн доларів на день. Це треба було робити ще на початку листопада.

В умовах, коли показник інфляції за останній рік становить 5.1%, спостерігається фактично промислова дефляція, показник облікової ставки на рівні 15.5% можна було б вважати саботажем на шляху пом’якшення монетарної політики”, – підкреслив він.

“Нинішня політика НБУ є ситуативною, не підкріпленою реальними науковими обґрунтуваннями, спрямована на збільшення залежності від зовнішнього фінансування і робить Україну вразливою до екстраординарних подій на кшталт криз 1998 і 2008 років”, – додав Данилишин.

Він підкреслив, що повільне зниження облікової ставки на тлі низької інфляції унеможливлює кредитування великих підприємств в національній валюті.

“Грубі помилки правління НБУ в кінці минулого і на початку цього року щодо встановлення облікової ставки на основі хибних припущень і прогнозів мають далекосяжні наслідки і, можливо, мають ознаки спрямованого гальмування політики прискореного розвитку країни. Можна сказати, що відновлення кредитування в 2019 році провалено.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua