1863
НБУ змінив порядок розрахунку та публікації курсів валют
— Валюта
Нацбанк публікуватиме щоденний офіційний курс гривні до усіх іноземних валют до 16.00. Раніше так оперативно публікувався лише офіційний курс гривні до долара США.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
“Для більшої зручності бізнесу та громадян Національний банк публікуватиме щоденний офіційний курс гривні до усіх іноземних валют до 16.00, починаючи з 27 грудня 2019 року. Раніше так оперативно публікувався лише офіційний курс гривні до долара США, а курс до решти іноземних валют та банківських металів оприлюднювався до 18.00”, – ідеться в повідомленні.
Що нового:
- на щоденній основні офіційний курс гривні розраховуватиметься до валют, що входять до 1 групи Класифікатора іноземних валют, а також валют, емітентами яких є країни з ТОП-30 найбільших торгових партнерів України за попередній рік. Сьогодні таких валют – 35;
- офіційний курс до інших іноземних валют публікуватиметься щомісячно;
- на щоденній основі публікуватиметься облікова ціна банківських металів, які входять до 1 групи Класифікатора іноземних валют (наразі це золото, срібло, платина та паладій);
- усі ці переліки оновлюватимуться щорічно з урахуванням змін в зовнішній торгівлі.
Найкращі картки для валютообміну
Як розраховуватимуть курс:
- для пришвидшення розрахунку та оприлюднення офіційного курсу гривні Національний банк використовуватиме у якості крос-курсів котирування BFIX іноземних валют у торговельно-інформаційній системі Bloomberg, які є міжнародно визнаними бенчмарками валютного ринку.
- офіційний курс гривні буде розраховуватися не за сто, а за одну одиницю іноземної валюти, тобто у форматі 1 дол. США = 23,6885 грн (станом на 10 грудня 2019 року).
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
Який прогноз курсу долара та євро на 2025 — 2026 роки (проєкт бюджету)
Чого очікувати від курсу цього тижня — думка банкірки
Скільки коштуватиме євро у світі та Україні — думка експерта
Що буде з курсом долара та економікою до кінця року — прогноз Dragon Capital
НБУ тримає курс стабільним, але згодом може його послабити — ICU
В Україні нелегальних обмінників більше, ніж офіційних — Гетманцев