Люди, які народилися в 1970-1980-х роках, раніше 65 років на пенсію не вийдуть - експерт


Люди, які народилися в 1970-1980-х роках, раніше 65 років на пенсію не вийдуть - експерт

Люди, які народилися в 1970-80-х роках, матимуть пенсію на третину меншу, ніж ті, яким пощастило вийти на пенсію до 2018 року.

Таку думку під час прес-конференції в інформаційному агентстві «ГолосUA» висловив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«Пенсійна реформа в 2017 році, проведена урядом Гройсмана, головною метою ставила зменшення катастрофічного дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Так, в 2017 році дефіцит Пенсійного фонду становив 133 млрд грн, зараз він досяг 173 млрд грн, в держбюджеті затверджена ця цифра. Тобто, дефіцит бюджету Пенсійного фонду збільшився на 40 млрд грн. Мети ця реформа так і не досягла», – підкреслив експерт.

А.Павловський зазначив, що до 2028 року мінімальний трудовий стаж повинен буде складати 35 років, раніше було 15 років трудового стажу, тобто, стаж збільшився більш ніж удвічі. Люди 70-их і 80-их років народження раніше, ніж в 65 років, на пенсію не вийдуть. Ці люди матимуть пенсію на третину меншу, ніж люди, яким пощастило вийти на пенсію до 2018 року.

Експерт додав, що інший шлях зменшення дефіциту Пенсійного фонду – це зменшення розміру пенсій за рахунок зменшення коефіцієнту трудового стажу. Це порушення Конвенції МОП. “Як відомо, пенсія повинна бути не менше ніж 40% від середньої зарплати, ми цю умову прямо порушуємо”, – заявив експерт.

Як перевірити свій страховий стаж

«Докупити страховий стаж можна. Рік стажу сьогодні можна купити за 18 980 грн, але не більше ніж 3 роки. Але в країні, де більшість людей перебувають на межі бідності, це захмарна сума. Краще все ж покласти ці гроші, якщо вони є у людини, на депозит», – уклав А.Павловський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua