Експерт вказав на позитивні зрушення в Парижі щодо газового питання


Експерт вказав на позитивні зрушення в Парижі щодо газового питання

Після “нормандського саміту” в Парижі, в рамках якого відбулася зустріч глав держав України і Росії, Президент Володимир Зеленський зазначив, що продовження газового контракту на рік вже не обговорюється. Він переконаний, що Києву вдасться домогтися кращих умов в питанні продовження транзиту російського блакитного палива в Європу.

Таким чином, можна говорити про позитивні зрушення в переговорному процесі, зазначив у коментарі сайту “Сегодня” експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

“Принаймні в політичній частині обговорення контракту намітилися зрушення, які швидше за все стануть орієнтирами для учасників переговорів надалі.

Це і строки укладення контракту, і питання Стокгольма (Стокгольмський арбітраж. – Ред.) – наскільки я розумію, там теж певні домовленості є. Тому з обережним оптимізмом можна сказати, що є певні напрацювання, але далі все буде залежати від результатів переговорів у Брюсселі в тристоронньому форматі”, – сказав експерт. Дата тристоронньої міністерської зустрічі по газу Росії, ЄС і України для узгодження умов постачань і транзиту російського газу в ЄС з 1 січня ще не визначена. Передбачається, що питання з датою буде вирішено протягом грудня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua