Спеціальні навушники попередять про наближення транспорту


Спеціальні навушники попередять про наближення транспорту

Мало того, що багато людей ходять по вулиці, не відриваючись від смартфонів, але багато з них також носять навушники, через що не чують шум автомобілів. Саме тому вчені розробляють навушники, які попереджають своїх власників про наближення транспортних засобів.

Перш за все, вже є пристрої з мікрофонами, які заглушають музику в навушниках при виявленні досить гучних шумів. Однак на жвавій міській вулиці вони будуть постійно спрацьовувати, навіть якщо користувач не піддається небезпеці. Крім того, до того часу, коли людина зрозуміє, що її музика була приглушена, може бути занадто пізно.

Абсолютно нові навушники розробляються вченими з Інституту даних Колумбійського університету, які працюють з колегами з Університету Північної Кароліни і нью-йоркського коледжу Барнард.

Поточний прототип містить кілька мініатюрних мікрофонів, які виявляють звук в усіх напрямках навколо користувача, передаючи аудіодані в додаток на основі машинного навчання на його смартфон. Цей додаток, у свою чергу, в кінцевому підсумку зможе порівняти всі поточні звуки з тими, на яких його було “навчено”, виявляючи будь-які шуми, пов’язані з транспортними засобами, що швидко наближаються. Коли такі звуки виявляються, пристрій попереджає користувача за допомогою особливої звукової сигналізації, яка спеціально розроблена для привертання уваги в хаотичному середовищі.

За повідомленнями, вся система споживає дуже мало енергії батареї і повинна бути недорогою у виробництві. Зараз вона проходить випробування як в лабораторії, так і на вулицях Нью-Йорка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua