Що робити з ФОПами — економіст пояснив, чого не вистачає малому бізнесу


Що робити з ФОПами — економіст пояснив, чого не вистачає малому бізнесу

В Україні треба заборонити безпідставно посилювати фіскальний тиск. Не збільшувати податки для малого бізнесу щонайменше два політичні цикли, або 10 років.

Про це розповів у коментарі Gazeta.ua експерт із питань економіки Інституту Growford Олексій Кущ.

“Обсяги операцій для підприємців варто розширити. Підтягнути їх під реальні обороти компаній, які зросли через інфляцію та девальвацію. Однак найголовніше – треба спрощувати механізм легалізації активів малого бізнесу. Сьогодні, наприклад, власник кількох торгових точок, що продають каву, нічого, крім договорів оренди сумнівної юридичної сили та обладнання, не має. Він не може продати свій бізнес як єдине ціле. Банки не хочуть кредитувати такого підприємця”, – наголошує фінансист.

За його словами, малий та середній бізнес не має доступу до транспортної інфраструктури. Підприємцям важко пропускати свої товари через митницю.

“Малий бізнес потребує підтримки з виходом на зовнішні ринки, пошуками іноземних партнерів. Щоб вирішити це питання, в Естонії створили спеціальне національне агентство зі сприяння підприємництву. З його допомогою держава сприяє нетрадиційному експорту товарів та послуг. Так, Україна за кордон переважно постачає продукцію крупних підприємств — руду, метал, зерно, напівфабрикати. Крім того, поява агентства вирішить проблему з працевлаштуванням випускників юридичних та економічних вишів”, – каже Кущ.

Радить не знищувати усталених бізнес-практик. Інакше побачимо масове скорочення робочих місць, звільнення працівників, зменшення надходжень до бюджету, падіння валового продукту.

“Йдеться, наприклад, про крупні торгові мережі чи приватних поштових перевізників, які використовують спрощену систему оподаткування. З ними потрібно вести діалог, пропонувати варіанти, як платити податки, але за новою схемою. Далі ухвалювати закон, який би регулював питання роботи ФОПів у корпоративних групах. Не варто запроваджувати однакові податки для всіх. Без сильних державних інститутів та однакових умов конкуренції для всіх підприємців великий бізнес знищить залишки малого”, – пояснює експерт.

Додає, що деякі підприємці відмовляються від бізнесу в Україні, а відкривають його у Польщі, Чехії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua