НКРЕКП планує підвищити тариф "Укренерго" на передачу електроенергії з 2020 року


НКРЕКП планує підвищити тариф "Укренерго" на передачу електроенергії з 2020 року

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) має намір підвищити тариф національної енергетичної компанії “Укренерго” на передачу електричної енергії на 16,56%, або на 1,93 коп/кВт-год до 13,58 коп/кВт-год з 1 січня 2020 року.

Про це йдеться в повідомленні “Укренерго”.

Також комісія має намір встановити тариф на диспетчеризацію електроенергії на рівні 1,023 коп/кВт-год, що на 27,2%, або на 0,219 коп/кВт-год вище, ніж чинний тариф.

Водночас повідомляється, що “Укренерго” запропонувала НКРЕКП встановити тариф на передачу електроенергії в розмірі 21,52 коп/кВт-год, а на диспетчеризацію – 1,51 коп/кВт-ч.

“Проекти тарифів НКРЕКП не враховують низку факторів. Перш за все, витрати на придбання допоміжних послуг з регулювання частоти і потужності і підтримки параметрів надійності енергосистеми враховані в тарифі на диспетчеризацію на рівні 1,3 млрд гривень. Це в 1,5 разу менше за необхідні, розраховані “Укренерго” (2,04 млрд гривень)”, – зазначає компанія.

Крім того, “Укренерго” повідомила, що витрати на виконання спецобов’язків з компенсації “зеленого” тарифу на передачу враховані на рівні 10,2 млрд гривень, що значно нижче за пропозицію “Укренерго” (19,38 млрд гривень).

Також при розрахунку тарифів не враховано витрати “Укренерго” на оплату дивідендів і податку на прибуток у розмірі 2,8 млрд гривень за 2019 і 2020 роки.

“Ухвалені проєкти тарифів не задовольняють потреби компанії в повному обсязі і несуть ризики для фінансової стабільності оператора системи передачі, можливості виконання покладених на “Укренерго” спецобов’язків і розвитку ринку взагалі. Тому надалі, після затвердження обговорених проеєтів тарифів, ми будемо звертатися до НКРЕКП щодо коригування розмірів тарифів компанії для забезпечення надійної та безпечної роботи енергосистеми, а також ефективного функціонування ринку електроенергії”, – підсумовано в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua