Куди вкласти гроші, щоб примножити заощадження - поради експертів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Куди вкласти гроші, щоб примножити заощадження - поради експертів

Особисті фінанси
12179
Коли людина замислюється про створення власних заощаджень, виникає відразу кілька питань. Зберігати гроші в гривні або у валюті, як уберегти їх від знецінення, а може і примножити.
На першому місці – депозити. Гривневі вклади зараз можна розмістити за ставкою від 14 до 18,5 відсотків річних. І фінансист Сергій Фурса радить не спокушатися на високі ставки, це може свідчити про нестійке становище банку.
“Найбільш надійними банками є державні банки і банки з іноземними власниками. Треба розуміти, що чим вища ставка за депозитом, яку пропонує банк, тим він ризикованіший”, – зазначає експерт.
Інший експерт Олексій Кущ радить вкладати гроші на короткі, тримісячні депозити. Це дозволить уникнути знецінення вкладу, якщо нацвалюта почне слабшати.
“Взимку, коли гривня максимально девальвує, заощадження у валюті можна продавати і відкладати на банківський депозит в національній валюті, подовжувати цей депозит далі і заробляти протягом весни, літа. А в кінці літа, коли гривня максимально зміцнюється, гроші з банку краще забрати і зробити інвестиційну паузу”, – радить фінансист.
Не слід забувати і про 18 відсотковий податок на доходи від депозиту і півтора відсотка військового збору – їх банк забирає від доходів. Зараз на розгляді парламентських комітетів законопроект, що пропонує скасувати податок на депозити. Однак експерти про перспективи його ухвалення висловлюються скептично.
На другому місці – цінні папери. Інвест-компанії рекомендують облігації внутрішньої державної позики, які випускає Мінфін. Однак купити їх самостійно не вийде. А посередники – стягнуть комісії.
“З вас будуть брати гроші за зберігання цих цінних паперів, будуть брати гроші за операцію. Але податків на облігації немає”, – говорить фінансист Сергій Фурса.
І на третьому місці – купівля готівкової валюти. Між євро і доларом експерти радять обирати другий.
“Єврозона найближчим часом увійде в період стагнації, а це практично нульове економічне зростання. Ситуація з євро буде гіршою, ніж з доларом”, – попереджає експерт Олексій Кущ.
Заробіток або збереження заощаджень перевірений спосіб не гарантує. Оскільки долар продовжує падати по відношенню до гривні. Водночас згодом знову зросте – прогнозують аналітики.
З початку 2019 обсяг гривневих депозитів зріс на 6,8%, валютних – на 18,2%, заявили в НБУ.
До речі, завдяки програмі «Бонус до депозиту» від Finance.ua у наших читачів є можливість отримувати відчутну надбавку до процентної ставки. Для участі в програмі потрібно всього три кроки.

Отримати бонус до депозиту

За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас