Милованов пропонує замінити трудові книжки електронними реєстрами


Милованов пропонує замінити трудові книжки електронними реєстрами

У Кабміні вважають, що замість трудових книжок можна використовувати електронні реєстри.

Про це написав у FACEBOOK міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

“Я взагалі не розумію, нащо ці книжки. В інших країнах я їх не бачив. Але питання більш широке — що робити з діючими регуляторними обмеженнями та застарілими радянськими нормами. У 21 столітті, у час масштабної цифровізації, все можна вирішити через створення простого електронного реєстру”, — зазначив Милованов.

Що пропонує міністр:

  • замість книжок створити посаду працівника до наявного реєстру. За його словами, з 2000 року «вся інформація про трудову діяльність є в єдиній базі даних».

«Якщо трудовий стаж розпочався після 2000 р., то зберігати трудову взагалі не потрібно, оскільки ця інформація вже міститься в базі. А до 2000 — ок, можливо, потрібна буде інформація з книжки при внесенні в реєстр», — уточнив Милованов.

Де взяти кредит безробітному

Нагадаємо, на сайті Пенсійного фонду України міститься нова функція – «електронна трудова книжка». Дані доступні лише за період від 2011 року.

Довідка Finance.ua:

Раніше міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет заявляв, що у Кабміні запускають у роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок.

Ключові тези реформи:

  • при наймі на роботу трудову книжку подавати не потрібно;
  • свій трудовий стаж можна перевірити в інтернеті, роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи;
  • якщо є трудовий стаж до 2000 року, то буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через роботодавця.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua