1103
Найбільші бізнес-асоціації виступили проти законопроектів про «податковий терор»
— Казна та Політика
Американська торгова палата виступила проти законопроектів 1210 і 1210-1, які передбачають суттєве посилення податкового і адміністративного тиску на український бізнес.
Законопроекти порушують два базові принципи податкової політики – розсудливість і передбачуваність.
“Бізнес-спільнота країни висловила серйозну заклопотаність щодо нинішньої редакції законопроектів № 1210 і 1210-1 і закликає Верховну Раду не розглядати ці законодавчі ініціативи без значного удосконалення”, – заявили в американській торговій палаті. Про недотримання цих базових принципів у поданих податкових законопроектах заявила Європейська Бізнес Асоціація ЕВА, яка раніше вже виступала проти згаданих ініціатив, зробила повторну заяву, в якій підкреслила необхідність дотримання стабільності податкового законодавства, яке порушується законопроектами 1210 і 1210-1.
“Пропоновані строки запровадження законопроектів (негайно після опублікування або з 1 січня 2020 року) є неприйнятними”, – зазначили в Європейській Бізнес Асоціації. Проти законопроектів 1210 і 1210-1 виступили і в Українському союзі промисловців і підприємців.
Найбільші недоліки документа – нові підходи до адміністрування, запровадження поняття «вини», «умислу».
“Ми ж розуміємо, що встановлення податковими органами провини і наміру вже в актах перевірок прокладає пряму дорогу, щоб далі формувалися кримінальні справи, якщо тільки суми донарахування будуть великі. Тобто чим більший бізнес, тим більше шансів, що при встановленні такого наміру будуть виникати додаткові проблеми у відповідних підприємствах”, – відзначає віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз.
Що пропонують – податкова сфера повинна бути прогнозована, і закликають виключити із законодавчої практики подібні «новації», які містять значні корупційні ризики.
В Федерації роботодавців України вважають, що згадані законопроекти створюють суттєві ризики погіршення умов діяльності для бізнесу і для економіки. Зокрема, у ФРУ розкритикували обмеження на врахування у витратах відсотків за борговими зобов’язаннями, фактичне впровадження практики оподаткування курсових різниць, що виникають через коливання валютного курсу, різке підвищення акцизів на окремі товари (зокрема, на деякі тютюнові вироби).
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною