Ринок палива в Україні: прогноз на 2020 рік (інфографіка)


Ринок палива в Україні: прогноз на 2020 рік (інфографіка)

Українські автомобілісти все більше економлять на витратах на паливо, хоча менше їздити не стали, стверджують експерти ринку нафтопродуктів. Перш за все це стосується бензину – його споживання впало в рази за рахунок зростання ринку скрапленого газу. Яким буде паливний ринок наступного року і чого чекати від цін на АЗС.

Як видно з інфографіки, сумарне споживання всіх видів палива – бензин, дизпаливо (ДП), скраплений газ (LPG) – в цьому році нарешті має перевищити рівень 2013 року після різкого падіння 2014-15 років. Його причина в тому, що за кризові 2014-15 роки гривня знецінилася більш ніж втричі, це сильно вдарило по кишенях автомобілістів і змусило їх економити на поїздках і шукати альтернативу.

Експерти кажуть, що ринок палива вийшов на докризовий рівень і споживання в 2020 році буде зростати далі. Сергій Куюн оцінив зростання в 2-3% (200-300 тис. т на рік). Провідна роль, за його словами, залишиться за ДП, бо автопарк України поповнюється в основному за рахунок дешевих дизельних машин з Європи. Що стосується бензину і автогазу, то багато чого буде залежати від того, чим закінчаться дебати з приводу акцизів.

“Основна інтрига – чи ухвалять депутати закон про перегляд акцизів, – говорить Сергій Куюн. – Ухвалять – зростання ринку автогазу зупиниться, ні – продовжиться, але більш повільними темпами, ніж в 2019 році (очікується до 7% – Авт.)”.

Картки для водіїв

Геннадій Рябцев нагадав, що закон про Держбюджет на 2020 рік вже ухвалено, і доходи від акцизу на паливо розраховані за чинними ставками.

“Це означає, що в першому півріччі вносити до держбюджету якісь зміни щодо коригування ставок акцизів не можна, тому можна прогнозувати, що тенденції споживання збережуться”, – стверджує Рябцев.

А от ціни на паливо в наступному році, за його словами, будуть залежати тільки від курсу гривні до долара, оскільки серйозних змін котирувань нафти, від яких залежить ціна нафтопродуктів, Рябцев не прогнозує.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua