Курс ларі наблизився до історичного мінімуму


Курс ларі наблизився до історичного мінімуму

Після чергового падіння курсу ларі прем’єр-міністр Грузії Георгій Гахарія закликав Національний банк використовувати всі наявні інструменти для стабілізації цін.

Про це повідомляє “Новости-Грузия”.

Річний рівень інфляції в жовтні склав 6,9% замість прогнозованих 3%, а ціни на продовольство виросли вже на 13,5%, сказано в повідомленні. Експерти пов’язують зростання цін зі знеціненням національної валюти. За півроку ларі відносно долара знецінився приблизно на 10%.

21 листопада курс грузинської національної валюти наблизився до історичного мінімуму, склавши 2,9776 ларі за долар.

“Хочу закликати Національний банк активно використовувати всі наявні інструменти для стабілізації цін і забезпечення інфляційного таргетування (режим грошово-кредитної політики, кінцева мета якого – цінова стабільність. – Ред.)”, – заявив Гахарія на засіданні уряду.

Він також доручив міністрові фінансів розглянути і на майбутньому засіданні уряду надати інформацію про можливість зниження межі отримання кредиту в іноземній валюті з 200 тисяч ларі до 100 тисяч.

Курс грузинської національної валюти в липні досяг рекордно низької позначки у 2,97 ларі за долар.

Нацбанк заявляв, що курс впав на тлі шоків, пов’язаних з туризмом і негативними очікуваннями, попри позитивну внутрішню і зовнішню макроекономічну динаміку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua