ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні

Енергетика
165
Європейський банк реконструкції і розвитку (EBRD) спільно з Глобальним екологічним фондом (GEF) профінансують програму підтримки розвитку біоенергетики на суму понад $50 млн.
Про це повідомила асоційований директор, заступник глави ЄББР в Україні Леся Кузьменко.
“Програма спрямована на технології та системи зі збору, зберігання та переробки агробіомасси. На її реалізацію ми розраховуємо мобілізувати близько $50 млн”, – сказала вона на офіційному відкритті програми “Україна: Стійкі інновації в ланцюжку створення вартості в біоенергетиці”.
Провідний інженер ЄБРР в Україні Тетяна Маркута уточнила, що загальна сума розрахованої на чотири роки програми складе $55,8 млн, і запустити її планується з IV кварталу 2019 року. За її словами, Глобальний екологічний фонд в рамках програми надає грантову підтримку.
Більшу частину цих коштів – $50 млн – буде спрямовано на кредитування біоенергетичних проектів у приватному секторі, ще $3,5 млн – на заохочувальні гранти, сказала Маркута. Решту коштів планується направити на інформаційну підтримку і освітні проекти в сфері біоенергетики.
“Ми подивимося на варіанти можливого стимулювання розвитку біоенергетики в рамках програми і виберемо 2-3 напрямки, які будуть найбільш вигідні Україні”, – додала провідний інженер ЄБРР в Україні.
Вона зазначила, що підтримка розрахована на компанії в сфері агро і логістики, компанії, які можуть працювати з відходами, а також ті, які виробляють і переробляють біомасу.
“Теоретично, будь-яка приватна компанія, яка так чи інакше вплине на розвиток ланцюжка створення біомаси, може стати бенефіціаром цієї програми”, – підкреслила Маркута.
За словами Кузьменко, у зв’язку з ратифікацією Паризької угоди Україна поставила дуже амбітну мету – до 2030 року знизити викиди парникових газів на 40%. “Ця програма зробить свій внесок у досягнення поставленої мети. На жаль, частка відновлюваної енергетики становить усього лише 3% від загального виробництва первинної енергії”, – сказала вона.
Водночас, за її словами, сільгоспсектор має величезний потенціал агробіомасси, яка може використовуватися для виробництва енергії.
“За оцінками наших фахівців, використовується не більше 5% залишків на полях для переробки та виробництва енергії. Програма спрямована на прискорення виробництва відновлюваної енергії і надання фінансового інструменту, який дозволить мобілізувати інвестиції в цей сектор”, – уточнила менеджер ЄБРР в Україні. ЄБРР з 2006 року інвестував у проекти з відновлюваної енергетики понад EUR 500 млн, в тому числі EUR 120 млн – в проекти з біоенергетики.
“Відновлювана енергетика є нашим пріоритетом”, – підкреслила Кузьменко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас