ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні


ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку (EBRD) спільно з Глобальним екологічним фондом (GEF) профінансують програму підтримки розвитку біоенергетики на суму понад $50 млн.

Про це повідомила асоційований директор, заступник глави ЄББР в Україні Леся Кузьменко.

“Програма спрямована на технології та системи зі збору, зберігання та переробки агробіомасси. На її реалізацію ми розраховуємо мобілізувати близько $50 млн”, – сказала вона на офіційному відкритті програми “Україна: Стійкі інновації в ланцюжку створення вартості в біоенергетиці”.

Провідний інженер ЄБРР в Україні Тетяна Маркута уточнила, що загальна сума розрахованої на чотири роки програми складе $55,8 млн, і запустити її планується з IV кварталу 2019 року. За її словами, Глобальний екологічний фонд в рамках програми надає грантову підтримку.

Більшу частину цих коштів – $50 млн – буде спрямовано на кредитування біоенергетичних проектів у приватному секторі, ще $3,5 млн – на заохочувальні гранти, сказала Маркута. Решту коштів планується направити на інформаційну підтримку і освітні проекти в сфері біоенергетики.

“Ми подивимося на варіанти можливого стимулювання розвитку біоенергетики в рамках програми і виберемо 2-3 напрямки, які будуть найбільш вигідні Україні”, – додала провідний інженер ЄБРР в Україні.

Вона зазначила, що підтримка розрахована на компанії в сфері агро і логістики, компанії, які можуть працювати з відходами, а також ті, які виробляють і переробляють біомасу.

“Теоретично, будь-яка приватна компанія, яка так чи інакше вплине на розвиток ланцюжка створення біомаси, може стати бенефіціаром цієї програми”, – підкреслила Маркута.

За словами Кузьменко, у зв’язку з ратифікацією Паризької угоди Україна поставила дуже амбітну мету – до 2030 року знизити викиди парникових газів на 40%. “Ця програма зробить свій внесок у досягнення поставленої мети. На жаль, частка відновлюваної енергетики становить усього лише 3% від загального виробництва первинної енергії”, – сказала вона.

Водночас, за її словами, сільгоспсектор має величезний потенціал агробіомасси, яка може використовуватися для виробництва енергії.

“За оцінками наших фахівців, використовується не більше 5% залишків на полях для переробки та виробництва енергії. Програма спрямована на прискорення виробництва відновлюваної енергії і надання фінансового інструменту, який дозволить мобілізувати інвестиції в цей сектор”, – уточнила менеджер ЄБРР в Україні. ЄБРР з 2006 року інвестував у проекти з відновлюваної енергетики понад EUR 500 млн, в тому числі EUR 120 млн – в проекти з біоенергетики.

“Відновлювана енергетика є нашим пріоритетом”, – підкреслила Кузьменко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua