Милованов: за три роки сільськогосподарських держземель поменшало на 10%


Милованов: за три роки сільськогосподарських держземель поменшало на 10%

Площа державних і комунальних сільськогосподарських земель з 2016 року скоротилася на 10%. Про це міністр розвитку економіки і сільського господарства Тимофій Милованов написав на своїй сторінці у Facebook.

“Площа державних і комунальних с/г земель за неповні 4 роки скоротилася на 10%. 2016 – 10,5 млн га за даними Держгеокадастру станом на 01.01.2016. 2019 – 9,4 млн га за даними Держгеокадастру станом на 1.10.2019”, – написав Тимофій Милованов.

Також міністр додав, що 37 млн га земель сільськогосподарського призначення під мораторієм, оскільки приблизно 7 млн осіб отримали земельні паї. 1,5 млн з них вже померли, так і не дочекавшись права розпорядитися своїм майном.

“460 тис. га земель в оренді на 49 років за договорами емфітевзису. Це фактично продаж землі, але за “сірою” схемою і нижчою ціною, ніж при відкритому ринку землі”, – зазначив Милованов.

Міністр також додав, що в світі є тільки 6 країн, у яких немає вільного ринку землі. Це Північна Корея, Таджикистан, Конго, Венесуела, Куба і Україна.

“Там живуть найбідніші селяни і, на жаль, наші серед них. Унікальні українські чорноземи зараз здаються в оренду в 6 разів дешевше, ніж в Німеччині, а в Данії – в 19 разів. Скасування мораторію – це відкрита можливість кожному українцю розпоряджатися власним майном продати або купити землю”, – написав Милованов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua