2256
Рада схвалила закон про ринок землі у першому читанні
— Казна та Політика
Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект 2178-10 щодо запровадження ринку землі.
Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів.
Читайте також: Хто зможе купувати землю в Україні
Законопроект розроблений з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України.
На думку авторів законопроекту, його ухвалення дасть:
- повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення громадянами України;
- встановлення об’єктивної ринкової вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення у процесі їх економічного обігу та зростання капіталізації землі;
- збільшення інвестиційних можливостей аграрного сектора, зокрема, через розвиток іпотечного кредитування під заставу земель сільськогосподарського призначення;
- раціональний перерозподіл земель сільськогосподарського призначення та оптимізація їх використання тощо.
Згідно із законопроектом, до 1 січня 2024 року:
- запроваджується заборона на купівлю сільгоспземель юрособами, бенефіціарами яких є іноземці, іноземні держави, особи без громадянства;
- норма не поширюється на агрокомпанії, у яких було оформлено право оренди, емфітевзису до відкриття ринку землі і які зареєстровані в Україні понад три роки.
Хто зможе купувати землю:
- громадяни України;
- юридичні особи України;
- територіальні громади;
- держава;
- іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на землю сільгосппризначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття.
Сукупна площа сільгоспземель, що перебувають у власності громадянина або юрособи України, з урахуванням пов’язаних осіб:
- в межах однієї об’єднаної територіальної громади не повинна перевищувати 35% земель такої громади;
- у межах однієї області – 8% земель;
- у межах України – 0,5% земель.
Довідка Finance.ua:
- 25 вересня 2019 Кабмін ініціював Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
- Наразі у приватній власності перебуває близько 30 млн га сільськогосподарських угідь, що отримали у власність близько 7 млн громадян.
- Запуск землі призведе до збільшення вартості оренди за 1 гектар у середньому по країні з 1700 гривень у 2018 році до 4000 гривень у 2024.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною