Коломойський позбувся боргів перед ПриватБанком на 7,5 млрд грн в суді - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Коломойський позбувся боргів перед ПриватБанком на 7,5 млрд грн в суді - ЗМІ

Фондовий ринок
3809
Суд визнав недійсними деякі положення кількох кредитних договорів, укладених між ПриватБанком і компаніями з групи “Приват” у 2006-2016 роках.
Так, 4 листопада Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов ТОВ “Тех-Трейд-Інвест” до Приватбанку, ТОВ “Парктур”, ТОВ “Скорзонера”, ТОВ “Шелта”, ТОВ “Аспект” і визнав недійсними деякі положення ряду кредитних договорів, укладених між ПриватБанком і відповідачами.
Підставами для такого судового рішення стало те, що “спірними умовами кредитних договорів фактично визначена додаткова плата, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом”.
За оцінками суду, відповідні положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками “двома паралельними способами – а саме відсотки за користування кредитом, виходячи з процентної ставки зазначеної в договорах, і відсотки “R” або винагороду за користування кредитом, сплата яких визначена в формулах, в які включені також дані за офіційним курсом гривні до долара США”.
“Оскаржувані пункти зазначених кредитних договорів порушують права позивача, оскільки фактично збільшують суму заборгованості позичальників за кредитними договорами, виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотекою належного позивачу майна і відповідно на яке банк набуває право звернення стягнення у разі невиконання позичальниками умов зазначених кредитних договорів”, – йдеться в тексті постанови.
“Колегія суддів вважає, що має місце порушення вимог принципу справедливості, добросовісності та розумності, і сплата винагороди (комісії) в установленому спірним договором порядку і розмірі не відповідає вимогам розумності і справедливості договору, що передбачено в ст. 627 Цивільного кодексу”, – йдеться в постанові Північного апеляційного госпсуду.
Як випливає з судових матеріалів і довідок ПриватБанку, наданих в грудні 2016 року і січні 2017 року, сукупний обсяг згаданих нарахувань за “відсотками “R” або винагородою за користування кредитом” за відповідними кредитними договорами досягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.
За даними держреєстру, одним із засновників ТОВ “Тех-Трейд-Інвест” є ТОВ “Скорзонера”, кінцевими бенефіціарами якого є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.
За матеріалами:
Finbalance
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас