Нічого особистого: роботодавцям заборонять питати на співбесіді про сім'ю і плани


Нічого особистого: роботодавцям заборонять питати на співбесіді про сім'ю і плани

Роботодавцям заборонять цікавитися особистим життям людини на співбесіді, оскільки це може вплинути на рішення про прийом на роботу і зсмістити на друге місце професійні якості.

Про це йдеться в законопроекті №1148, який цього тижня збираються розглянути у Верховній Раді.

До трудового законодавства пропонують додати новий пункт – гарантія права на особисте життя. Як саме це право буде гарантуватися, в проекті не йдеться.

Ще один пункт забороняє ставити особисті запитання. При прийомі на роботу роботодавцю зараз не можна питати про партійну і національну приналежність, місце реєстрації тощо. До цих заборонених тем додадуть ще кілька: про стосунки, сім’ю, здоров’я і рівень зарплати на попередньому місці роботи.

Якщо роботодавець при прийомі на роботу вимагає подібну інформацію, людина має право не надавати її, і це не може бути підставою для відмови в прийомі на роботу.

“Зустрічаються випадки, коли при вирішенні про наймання працівника, в тому числі жінки, роботодавець дізнається про навички і кар’єрні плани, але також цікавиться особистим життям, наприклад, про плани зареєструвати шлюбні стосунки або народити дитину, що впливає на остаточне рішення роботодавця. Більше того, нерідкісні випадки відмови в прийомі на роботу вагітних жінок”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Юлія Гречка пропрацювала HR-фахівцем у різних компаніях шість років. Сьогодні вона керує своєю компанією з управління персоналом. Раніше в роботі часто доводилося стикатися з дискримінаційними питаннями, каже вона.

“Питання особистого характеру – постійна практика. Звісно, вони впливають на рішення про прийом на роботу. Я повсякчас вчила людей всередині компанії не ставити таких запитань. Всім відомо, що якщо є два кандидати: хлопець 25 років і дівчина, яка нещодавно вийшла заміж, то її не візьмуть – раптом вона піде в декрет в найближчі два роки. Норми, які забороняють гендерну дискримінацію, вже є. Того закону не дотримуються і, напевно, цей теж не буде працювати. Але такі речі повинні бути”, – вважає Юлія Гречка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua