ФОПам не потрібні касові апарати для банківських операцій - Податкова


ФОПам не потрібні касові апарати для банківських операцій - Податкова

Підприємцю не потрібно використовувати касові апарати (РРО), якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) оплачуються з рахунку на рахунок без платіжних карток – як безготівково, так і через касу банку.

Таке роз’яснення закону про застосування РРО розмістила ДПС на офіційній сторінці.

“Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно в безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом.

Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця”, – зазначив голова ДПС Сергій Верланов.

ДПС зазначає, що в цих випадках “спрацьовує” звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону про застосування РРО.

Якщо розрахунки за товар або послугу відбулися з використанням банківської платіжної картки, то така операція підпадає під визначення “розрахункової операції” для цілей цього закону.

“Це не нова норма: вимоги щодо застосування РРО за операціями із застосуванням платіжних карток діяли й раніше. Втім, ми розуміємо, що існує багато питань щодо нюансів і практичних аспектів застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні таких розрахунків. Тому спільно з Міністерством фінансів будемо їх роз’яснювати”, – уточнив Верланов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua