Інфляція в Китаї в жовтні прискорилася до максимуму майже за 8 років


Інфляція в Китаї в жовтні прискорилася до максимуму майже за 8 років

Інфляція в Китаї в жовтні 2019 року прискорилася до максимуму з січня 2012 року на тлі стрибка цін на свинину, тоді як ціни виробників впали максимальними темпами більш ніж за три роки.

Споживчі ціни (індекс CPI) минулого місяця збільшилися на 3,8% в річному вираженні після підйому на 3% у вересні, свідчать дані Державного статистичного управління (ГСУ) КНР. Зростання цін у жовтні порівняно з попереднім місяцем становило 0,9%, як і у вересні.

Експерти в середньому очікували підвищення споживчих цін у Китаї в жовтні на 3,3% в річному і на 0,7% в помісячному вираженні, свідчать дані Trading Economics.

Китай націлений на утримання темпів інфляції нижче рівня в 3% в річному вираженні. За період з січня по жовтень поточного року споживчі ціни в КНР зросли на 2,6%.

Вартість продуктів харчування в Китаї минулого місяця підскочила на 15,5% – максимальними темпами з 2008 року. Зростання цін на свинину тривало восьмий місяць поспіль, в жовтні вони злетіли на 101,3%, оскільки епідемія африканської чуми свиней (АЧС) істотно скоротила поголів’я свиней в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua