Маркарова розповіла, як за 4 роки зменшити держборг України до 40% ВВП — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Маркарова розповіла, як за 4 роки зменшити держборг України до 40% ВВП

Казна та Політика
2195
Міністр фінансів України Оксана Маркарова зазначає, що через два роки Україна націлена знизити державний борг держави до 40% ВВП, і буде прагнути в перспективі до бездефіцитного бюджету.
Вона сказала, що постійна реструктуризація держборгу невигідна, тому що вона сьогодні дасть нам набагато менше коштів, ніж репутаційні втрати.
“Україна завжди була дуже непередбачуваною, ми стрімко збільшували наш борг з 2006 до 2008 року, потім так само стрімко він зріс з 2013 до 2014 року, тому що він був у валюті, тому що в 2013 році було взято одночасно 3 млрд у валюті. Нам потрібно від цього відходити. Тобто зараз ми знову знижуємо борг як частину від ВВП, і вже цього року вона менше 60%”, – пояснила Маркарова.
Глава Мінфіну зазначила, що на 2020 рік стоїть мета знизити держборг до 52% ВВП, а “через два роки дійти взагалі до 40%”. “Це дасть нам можливість жити так, як європейські країни: коли їм потрібно для розвитку – вони позичають кошти, коли не потрібно – не позичають. Тому що борг сам по собі – це не погано, погано, коли ми беремо борг і проживаємо його”, – сказала вона.
Маркарова додала, що через це в наступному році дефіцит бюджету буде тільки 2% ВВП, у нинішньому році він 3,2%. “Тобто ми постійно буде намагатися прийти до бездефіцитного бюджету, і це дасть нам можливість абсолютно вирішити всі наші боргові питання, і направляти зароблені кошти на важливі і пріоритетні питання”, – підкреслила вона.
Міністр також запевнила, що українська влада постійно спілкується з міжнародними партнерами, інвесторами і дає всю інформацію про те, що збираємося робити. “Ми вперше в минулому році прийняли стратегію з обов’язку і зараз постійно розповідаємо, як ми цей борг будемо знижувати”, – розповіла міністр фінансів.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас