Експерт пояснив, на яке підвищення пенсій розраховувати українцям в 2020 р


Експерт пояснив, на яке підвищення пенсій розраховувати українцям в 2020 р

Представляючи оновлений проект держбюджету України на 2020 рік, прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що пенсії в Україні “зростуть, але зростуть не сильно”.

Індексація на рівень інфляції – це максимум, на що можуть розраховувати пенсіонери наступного року, погоджується з прем’єром доктор економічних наук Олексій Плотніков.

“Найкраще, що може зробити цей уряд – індексувати пенсії на рівень інфляції. Тоді просто не знецінюватимуться пенсії. У гіршому разі їх будуть підвищувати на незначну суму, що, з урахуванням зростання інфляції, підвищення тарифів, призведе до знецінення пенсій громадян”, – розповів Плотніков у коментарі сайту “Сьогодні”.

На практиці підвищення пенсійних виплат відбуватиметься раз на квартал, проте багатшими одержувачі не стануть, вважає економіст.

“Раз на квартал будуть підвищувати пенсію, але з урахуванням 10% інфляції на рік, наприкінці року з’ясується, що саме на 10% пенсії зросли, що відповідало інфляції”, – зазначив Плотніков.

На його думку, проект держбюджету на 2020 рік і в цілому не можна назвати “соціальним”.

“Не бачу жодних соціальних спрямувань, особливо в бік пенсіонерів… Там і скорочення загального обсягу субсидій в порівнянні з цим роком, і незрозуміле фінансування доплат вчителям, вихователям дитсадків. У мене з точки зору соціальної орієнтації сподівання невеликі”, – резюмував економіст.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua