Як планують передавати земельні ділянки співвласникам багатоквартирних будинків


Як планують передавати земельні ділянки співвласникам багатоквартирних будинків

Уряд планує встановити порядок передачі безоплатно у власність співвласникам багатоквартирних житлових будинків земельних ділянок, на яких вони розташовані. Також буде унормовано на законодавчому рівні спірні питання управління спільним майном у багатоквартирному будинку.

Про це пише Мінрегіон на своєму сайті.

У Міністерстві розвитку громад та територій України буде розроблений порядок безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, у власність їх співвласникам.

Картки для зберігання грошей

Для громадян, які мешкають у багатоквартирних будинках, уряд планує вдосконалити механізми управління, що максимально продовжать термін експлуатації їхніх будинків. Зокрема, встановити порядок передачі безоплатно у власність співвласникам багатоквартирних житлових будинків земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також унормувати на законодавчому рівні спірні питання управління спільним майном у багатоквартирному будинку.

Розміри і конфігурація земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.

До земельної ділянки багатоквартирного будинку належать:

 • земля, на якій розташований житловий будинок;
 • земля, на якій розташовані будівлі і споруди, що стосуються такого будинку;
 • прибудинкова територія.

Хто може оформляти права на земельну ділянку під багатоквартирним будинком:

 • мешканці багатоквартирних будинків мають право відвести земельну ділянку в постійне користування незалежно від створення ОСББ;
 • якщо ОСББ не створено, відведення земельної ділянки можливе лише при згоді всіх без винятку власників житлових і нежитлових приміщень будинку, а на практиці такої згоди досягти майже неможливо.

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua