Нацбанк оцінив втрати економіки через зниження транзиту російського газу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк оцінив втрати економіки через зниження транзиту російського газу

Енергетика
805
Національний банк України оцінює потенційні прямі втрати економіки через зниження обсягів транзиту російського газу в 0,6% ВВП у 2020 році і 0,9% ВВП у 2021 році і в подальшому.
Як йдеться в інфляційному звіті НБУ за жовтень, у рамках базового прогнозного сценарію передбачається скорочення обсягу транзиту з 90 млрд кубометрів у 2019 році до 50 млрд кубометрів у 2020 році і до 30 млрд кубометрів з 2021 року.
Водночас розглядаються й альтернативні сценарії, які передбачають як вищі, так і нижчі обсяги транзиту. У НБУ нагадали, що Росія активно вводить в експлуатацію обхідні газопроводи, які за сумарною потужністю здатні повністю замінити українську газотранспортну систему в найближчі роки.
Крім того, як нагадали в НБУ, в кінці року закінчується дія десятирічної угоди між Україною і РФ про транзит газу, і визначеності щодо термінів та обсягів подальшого транзиту на сьогодні немає.
Також повідомляється, що завдяки транзиту газу Україна отримує близько 3 млрд дол. США на рік, і його припинення призведе не лише до прямих втрат валютних надходжень, а й створить ризики для діяльності суміжних секторів економіки і забезпечення власних потреб України газом у цілому.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас