Нацбанк оцінив втрати економіки через зниження транзиту російського газу


Нацбанк оцінив втрати економіки через зниження транзиту російського газу

Національний банк України оцінює потенційні прямі втрати економіки через зниження обсягів транзиту російського газу в 0,6% ВВП у 2020 році і 0,9% ВВП у 2021 році і в подальшому.

Як йдеться в інфляційному звіті НБУ за жовтень, у рамках базового прогнозного сценарію передбачається скорочення обсягу транзиту з 90 млрд кубометрів у 2019 році до 50 млрд кубометрів у 2020 році і до 30 млрд кубометрів з 2021 року.

Читайте також: Зростання економіки сповільнилося: в НБУ назвали причини і зробили прогнози

Водночас розглядаються й альтернативні сценарії, які передбачають як вищі, так і нижчі обсяги транзиту. У НБУ нагадали, що Росія активно вводить в експлуатацію обхідні газопроводи, які за сумарною потужністю здатні повністю замінити українську газотранспортну систему в найближчі роки.

Крім того, як нагадали в НБУ, в кінці року закінчується дія десятирічної угоди між Україною і РФ про транзит газу, і визначеності щодо термінів та обсягів подальшого транзиту на сьогодні немає.

Також повідомляється, що завдяки транзиту газу Україна отримує близько 3 млрд дол. США на рік, і його припинення призведе не лише до прямих втрат валютних надходжень, а й створить ризики для діяльності суміжних секторів економіки і забезпечення власних потреб України газом у цілому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua